אודי סגל וענת דוידוב

"ישראל זוכה לתמיכה בינלאומית חסרת תקדים"

דובר משרד החוץ ליאור חייט על מאמצי ההסברה הישראלית מפרוץ הלחימה • הבהיר: "מטרת המשרד היא לשמר את חלון הלגיטימציה למבצע צבאי"


בימים בהם ניצבת מדינת ישראל במצב חירום שלא נראה כמותו שנים רבות, עולה השאלה כיצד מוצגת הלחימה במישור ההסברתי, המשפיע רבות על תפיסתנו בעולם. דובר משרד החוץ ליאור חייט שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב והתייחס לדברים.

"ישראל זוכה בימים האלה לתמיכה בינלאומית חסרת תקדים", טען. "אני יותר מעשרים שנה במשרד החוץ, עברנו הרבה סבבים, מלחמות ואירועים, ואני לא זוכר תגובות כאלה בעולם, מעל 80 מדינות שתומכות, ביקורי הזדהות, משלחת מהקונגרס, ועכשיו אני בדרך לביקור של שרת החוץ של צרפת, המסרים הללו חשובים. המטרה של משרד החוץ היא לשמר את חלון הלגיטימציה שהוא קיים ויציב למבצע צבאי, להחלטות מדיניות חשובות של ממשלת ישראל. זה נכון, יש גם גורמים נגדנו, תמיד היו, לצערי גם תמיד יהיו, אבל אני חושב שהם כרגע בשוליים, כרגע יש לנו תמיכה בינלאומית רחבה. אנחנו במשרד החוץ פועלים כדי להביא את כל השרים לכאן, הביקורים הם יוזמה של שר החוץ". 

עוד הוסיף, כי: "אני חושב שאין ספק שתמונות הזוועה של הפגיעה באזרחים, בילדים, בנשים, החטיפה, יצרו דעת קהל מאוד חיובית כלפינו ומאוד שלילית כלפי החמאס. וגם המסר שאנחנו אומרים שחמאס היא דאעש מבהירה לעולם שזה אירוע שהוא בסדר גודל עולמי. וכפי שהקהילה הבינלאומית נלחמה בדאעש כך צריך להילחם בחמאס. הורדנו את הכפפות בהסברה הישראלית, אנחנו מפרסמים תמונות מאוד קשות שלא פרסמנו בעבר, וזה מחלחל. אנחנו פועלים מול משפיעים ומקבלי החלטות, מטרת ההסברה היא ליצור דעת קהל חזקה שתאפשר למקבלי החלטות לעמוד בצורה יציבה עם ישראל. לצערי הרב גם ביום הראשון ראינו את המטורללים שיוצאים נגד ישראל, אבל הם בשוליים של השוליים".

על ההנחיות עבור ישראלים השוהים בחו"ל, אמר חייט: "זה אמנם אירוע שמשרד רה"מ מטפל בו בעיקר, אבל גם כמובן עם משרד החוץ. אנחנו יודעים שבאירועים כאלה יש עלייה באנטישמיות ובניסיונות פגיעה בישראלים. עשינו טיסה להביא מוצ'ילרים ישראלים שגויסו בצו 8, אנחנו עובדים גם במזרח ובאירופה, כל זה חשוב בשביל הביחד של עם ישראל". 

עריכה: מיכל קדוש 

15/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris