אודי סגל וענת דוידוב

"הם נלחמו מעטים מול רבים, הם הצליחו לחסל לא מעט מחבלים"

הוריו של סמל אורי לוקר ז"ל שנפל בקרב בזיקים עם פרוץ המתקפה, סיפרו: "מהעדויות שקיבלנו מהחברים, לא הייתה להם שום התרעה, שום מידע מוקדם"


אודי סגל פתח את הריאיון עם הוריו של סמל אורי לוקר ז"ל שנפל בקרב בזיקים עם פריצתם של המחבלים לישובי העוטף. הוא אמר כי "המלחמה הזו בנויה מפסיפס של תמונות קשות, תמונות אימה, תמונות של גבורה, תמונות של אחדות, הכול נכנס לתחושה מבלבלת שעוטפת את כולנו, והרבה תחושות של אבל, ומרוב שמות ותמונות קשה מאוד להכיל את כולם, רק מידי פעם אנחנו מציצים לסיפור של משפחה אחת שחרב עליה עולמה".

אורית, אמו של אורי, שיתפה בשיחה האחרונה שניהלה עם אורי ועל הביקור האחרון בבסיס רק ביום חמישי שעבר. "היינו אצלו בבסיס ביחד עם סבא וסבתא ביום חמישי בביקור. בשישי אחה"צ עשינו שיחת וידאו, כל הזמן הוא אמר לי 'אמא כל כך משעמם פה בעזה, כל כך שקט פה'. אמרתי לו ש'זה שקט מתעתע, תהיה עירני'. הוא אמר לסבתא שהוא רוצה לאכול אצלה ארוחת ערב כשהוא יחזור. בשלוש לפנות בוקר הוא התקשר לאחיו התאום הוא לא ענה לו. ידענו כבר לפנות בוקר שהוא נהרג". 

איל, אביו, שיתף בכאב וסיפר על שאירע: "ממה שאנחנו הבנו, אורי ועוד שני חברים היו בסיור בג'יפ ממוגן, וכשהתחילה ההתקפה הם היו מחוץ למוצב. מה שאנחנו יודעים זה מחברים, לא קיבלנו עדיין את הגרסה הרשמית. הם היו בסיור רגיל, התחילה ההתקפה, הייתה לפלוגה עוד עמדה מחוץ למוצב עם נמר וטנק, תוך דקות הנמר והטנק הושבתו והסיור של אורי בהתחלה הוזנק לנקודה שכנראה היו בה רחפנים (של חמאס). המוצב ממש נושק לקו המים דרומית לזיקים, הוא הגן על זיקים, על נתיב העשרה. לאחר מכן המ"מ רצה להגן על החברים שהיו בתוך הנמר ולהגן על המוצב, הוא פרק אותם מהרכב, והשאיר את אורי ואת שני חבריו, שהגנו על החברים הכלואים, בתוך הנמר, ממה שאנחנו מבינים היה קרב". 

עוד אמר: "בשורה התחתונה הם נלחמו מעטים מול רבים, הם הצליחו לחסל לא מעט מחבלים אבל בסוף הם (המחבלים) היו רבים. מכל העדויות שקיבלנו מהחברים, לא הייתה להם שום התרעה, שום מידע מוקדם. היינו שם ביום חמישי הוא אמר לי 'אבא משעמם פה, למה לא הלכתי לסיירת גולני'".  

15/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סמל אורי לוקר ז"ל שנפל בקרב בזיקים
סמל אורי לוקר ז"ל שנפל בקרב בזיקים  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris