ינון מגל ובן כספית

"נמצא זמן להתאבל, המשימה היא להקים את העם מחדש"

תא"ל (מיל') דדי שמחי, שבנו גיא ז"ל נהרג בקיבוץ רעים בפרוץ המלחמה: "ממשיכים לעכל את האובדן, ומצד שני פועלים לחיזוק עם ישראל"


גיא שמחי ז"ל, לוחם בסיירת צנחנים, נהרג בקיבוץ רעים בפרוץ המלחמה לאחר שהפגין גבורה מרשימה ושמר על חבריו מפני מחבלים שפרצו לדירה בה שהו. תא"ל (מיל') דדי שמחי, אביו של גיא, סיפר על האובדן הכבד ועל האופן בו מסייע למאמץ המלחמתי חרף הטלטלה הקשה. 

"אנחנו בסדר, ממשיכים לעכל את האובדן ומצד שני פועלים לחיזוק עם ישראל, החיילים והצבא כולם", תיאר. "הלכתי לבקר את הילד. אני עולה על מדים ונוסע לפיקוד העורף לנסות לעזור מניסיוני הרב. אני שואב ממנו כוחות ויוצא למה שצריך לעשות. אני בדרך לאן שצריך. אני חושב שיש עוד אנשים שלא מבינים את גודל השעה ואת גודל האירוע. זה אירוע בקנה מידה היסטורי. כל המושגים שלנו חייבים להשתנות. אני חושב שצריך להיות מוכנים בצפון, הפעם אנחנו מוכנים והם יקבלו מכה ניצחת, ובעזה אנו צריכים להשאיר תמונה שתבנה את ההרתעה מחדש. האירוע הזה, אם אני שם אותו על הרצף ההיסטורי של עם ישראל, זה ברמה של חורבן בית ראשון, שני, הפוגרומים והשואה, על דברים כאלה צריך לעשות דברים תואמים. כשהתחלת מהלך, שעון החול מתהפך ומתחיל ללכת אחורה. צריכים לתת משהו כדי שיבינו שכל מי שיעז לעשות לנו את אותו דבר ישלם בריבית דריבית ל־15 שנה. חטפנו מכה קשה, מעליבה, פוגעת, מביישת, אבל אנחנו מתעשתים ומחזירים מכה. 

בהמשך, הוסיף: "אתמול הייתי בהערכת מצב בפיקוד העורף, יצא לי לפגוש את אלוף פיקוד העורף. אני חושב שאני יכול לעזור. אני לא מתכוון להפריע אלא רק לעזור. אנחנו צריכים לעזור קודם כל למשפחות השכולות ולמשפחות החטופים, וגם להתכונן למאמץ המלחמתי. אנחנו רק בהתחלה. מי שיכול לסייע חייב לסייע. יש פה מאמץ לאומי של עם שלם, להתאבל נמצא את הזמן. עכשיו המשימה היא להקים את העם מחדש ולתת מכה ניצחת". 

על אלו הבוחרים להתכתש פוליטית חרף המצב, אמר שמחי: "אני אומר לכל אחיי ואחיותיי מכל הקשת הפוליטית, תפסיקו עם הדברים הללו עכשיו. האירוע הזה גדול ברמות על. עכשיו יש לנו אריות שנלחמים בדרום, בצפון, בכל מקום, אני קברתי את בני האריה, יש משפחות שעוד לא קברו את הילדים. נבוא חשבון עם כולם, עכשיו אני מחבק את חבריי במטה הכללי שיעשו מה שצריך לעשות. אני מתחייב שכמו שאני מדבר בכזו להיטות על להיות יחד, אדבר על הדין והחשבון". 

עריכה: מיכל קדוש 

15/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris