ינון מגל ובן כספית

"מירי רגב מתעסקת בספינים במקום לתת הוראה פשוטה"

נעם לניר, מנכ"ל חברת ההשקעות 'ליוורמור השקעות', זעק נוכח היעדר מלאי טיסות מספק להשבת ישראלים לגיוס מילואים • תקף: "רה"מ משסה חטופים בחטופים"


גם אנשי עסקים ברחבי העולם, לצד רבים מאזרחי ישראל ויהודים ברחבי העולם, עמלים לילות כימים כדי להטיס עשרות לוחמים לישראל על חשבונם הפרטי, זאת על מנת שיתגייסו למאמץ המלחמתי מול חמאס. נעם לניר, בעל השליטה ומנכ"ל חברת ההשקעות 'ליוורמור השקעות', התייחס לנושא והזדעק נוכח מספר הטיסות המועט המוצע לישראלים הנמצאים בחו"ל ומשוועים לשוב לארץ.

"אל על בסופ"ש האחרון הפעילה ארבע טיסות שלא הופיעו על מערכות המחשב, אנשים לא ידעו להזמין מקום בהן", הכריז. "הם היו צריכים להירשם אליהן בדרכים שאני לא יודע להירשם אליהן. גם ליום שבת הקרוב אין פירוט טיסות מפורסם. נראה לאנשים שתכף גומרים את האנשים, ואל על פרסמה שהטיסות לא היו מלאות. אנשים לא יודעים לאיפה להירשם, הן לא היו מלאות בגלל שאנשים עם צווי 8 באו לאותן טיסות עם המשפחות שלהם ואמרו להם 'אתה עולה אבל בני המשפחה לא עולים'. יש פקק בהובלה לישראל כרגע".

לדבריו, "בימים כתיקונם טסות לפה מאות טיסות זרות בשבוע, הן חדלו. אל על ספק קריטי. יש כמה סעיפים בעניין הזה, אבל יש את הדבר הפשוט שהנהלת אל על, האנשים מהאזור הזה, אמרו לי 'נועם, חשוב להפעיל לחץ על השרים'. הבעלים של אל על הוא בחור חרדי, בן 28, עליו רשומה החברה. אנחנו מבקשים, מתחננים, תנו לנו הוראה, פקודה. יש כל מיני סעיפים בחוק, בפרקטיקה, האירוע הזה הוא בן שבוע, שרת התחבורה מוציאה ספינים".

"אני כרגע בכניסה לבקר חבר שלי, בשפיים, הבן שלו חטוף בעזה. הוא פה עם משפחתו. הבן של שי חרמש חטוף בעזה. אתמול הייתי בערב אצל משפחת אלבד. הבת שלהם לירי מצולמת בסרטונים בידי חמאס", שיתף, ותקף: "מה שמירי רגב מתעסקת עכשיו זה ספינים במקום לתת הוראה פשוטה - אל על תקימו לו"ז טיסות, אנחנו צריכים תנועה סדירה, 80 כמו היכולת שלכם. הלב נשבר. אבא שלי זה סיפור שהיה חזק, אבל היום נוצרים סיפורים הרבה יותר קשים, נוראיים, ואל מול כל זה עומדת ממשלה צינית, ראש ממשלה שמשסה חטופים בחטופים".

עוד סיפר לניר כי "הרב הראשי לישראל, הרב לאו, קיבלתי ממנו הודעה דרך מתווך שאין שום בעיה ואל על חייבת לטוס בשבת. מירי אומרת שהיא נתנה אישור אבל אין הוראה. היא נתנה אישור ולא הוראה. אני צריך לכל טיסה להעלות את המקרה ההומניטרי הספציפי, העליתי לא מעט משפחות שכולות לארץ כשאני שולח אליהם את בני המשפחה כדי שלא יתבשרו על האסון בטלפון, בני המשפחה מספרים להם, באים להורים, לילדים, לאחים, מספרים להם שם, וטסים חזרה יחד לארץ. הפעלתי הרבה מאוד טיסות כאלה. על חשבוני דרך אגב, אבל אין לי בעיה".

"אני מוכן לשלם את הפסדי אל על מכיסי ככל שאל על תעבוד כמו שצריך. בואו נעצור פה, יש לי עוד בטן מלאה, חבל. אם אנחנו נמשיך ככה לתקוף ברדיו יכול להיות ששרים אחרים גם ישימו לנו רגליים, צריכים למתן את העניין, הם אנשים עם אגו", הדגיש.

עריכה: שני רומנו

16/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris