סג"ל עצבני

"עם ישראל נמצא במבחן"

המאזין וסג"ל דנו על מצב ערביי ישראל אחרי המלחמה • לאחר מכן השדרן הבהיר: "לא להספיד את המערכה אחרי שבוע - אנחנו גם לא יודעים הכל"


המאזין שעלה לשידור פנה לאראל סג"ל: "עניין אותי לשמוע את דעתך על הסיטואציה שערביי ישראל יהיו בה אחרי כל המצב הזה והמלחמה הזו". השדרן מיד הסביר: "אני מאוד מקווה שאם תתפתח פה מלחמה רב זירתית אף אחד לא יתפתה למהומות בסגנון 'שומר חומות' כי המדינה תכבה את זה במהירות. אני חושב שגם הם המומים, חלקם, ומבינים את גודל המכה והכאב, ובינתיים אני רואה שהם מאופקים. בכל זאת, בעזה יש אירועים, מה שבעבר הייתה יותר התעוררות מצידם, נדמה לי שהם מבינים שאנחנו חיה פצועה". 

לאחר מכן, סג"ל הבהיר: "אני רק יודע דבר אחד, עם ישראל נמצא במבחן ונלחם על קיומו כאן. מלחמת העצמאות לא נגמרה, אני אומר את זה כבר כל כך הרבה שנים, שאנחנו חייבים להתכונן לרגע הזה, והנה הוא מגיע, וברגע הזה אנחנו חייבים להתאחד, כי אנחנו לא יכולים לנצח את זה אם אנחנו הולכים להיכנס למלחמות יהודים מאחור". 

"מנהלים פה מערכה, צריך לתת את הזמן", אמר השדרן, והסביר: "לא להספיד את המערכה אחרי שבוע, ואנחנו גם לא יודעים הכל. אז אני מציע קצת צניעות, גם לגנרלים באולפנים. זה האנשים שהסבירו לנו שהחמאס מורתע ורוצה לבנות את עצמו. אבל גם אנשים כמונו, בזהירות באולפנים. זה לא הולך להיות קל ונחזיק מעמד, ננצח בסוף". 

16/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris