סג"ל עצבני

זמן למשמר לאומי

המאזין טען כי המחזיקים אקדח צריכים לקבל נשק ארוך • אראל הציע שכל המתנדבים להגן על הערים צריכים להיות חלק ממשמר לאומי שינוהל על ידי מג"ב


המאזין שעלה לשידור שיתף: "אתה ואני ועוד כמה אלפים התקשבנו ליהודי החכם בריק וניסיתי להדדהד את המסר, בסופו של דבר ללא הצלחה. אם היינו מקשיבים לו היינו מוכנים יותר, זה ברור. אני רוצה להשתמש בך כדי לקרוא לכולם להקשיב לעוד יהודי חכם, תת אלוף אמציה חן, נקרא גם 'פצי'".

"הוא אומר 'לא מספיק לחלק אקדחים לכולם'", סיפר המאזין, והוסיף: "אני מסתובב ברחוב ורואה אנשים שרצים אחרי נשקים, הם מחפשים נשקים קצרים ולדעתי צריך נשקים ארוכים, והכי חשוב זה שצריך לאמן את האזרחים. לא מספיק שלכל אחד יהיה נשק, זה כל מה שאני רוצה להגיד". 

אראל השיב: "במהלך שומר חומות, הייתי בין הראשונים שדיברו על הקמת משמר לאומי והרעיון הזה התחיל להתפתח אבל הוא נתקע בכל מיני וועדות ובירוקרטיה. עכשיו רשויות מקומיות התחילו להקים קבוצות הגנה. כבר יש רשימות של אנשים עם ידע צבאי כזה או אחר, כמונו, מעל גיל מילואים, שיש להם איזה ידע להפעיל נשק. צריך להגיע אליהם, לחייל אותם ולדאוג שלכל עיר ועיר, יש את הכוחות שידעו לתת מענה ראשוני התערבותי במידה ונראה קבוצות של אנשים שבאים לטבוח ולבזוז ולאנוס". 

עוד הבהיר השדרן: "יש כבר את הקבוצות, הערים כבר סידרו. צריך לחבר את זה, ויש לך אנשים. ואז אתה יכול להחליט שביום אחד עושים אימון לכל עיר. אבל מה הבעיה במדינת ישראל? זה לא הממשלה, פה עכשיו צריך לעשות את זה, אחר כך נייצר את התקנות, כרגע תקימו גופים. תקימו בכל עיר פלוגת מג"ב של אנשים התנדבו כבר. יש לך את התשתית אז עכשיו תלביש עליה את המדינה". 

16/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיילי מג"ב (למצולמים אין קשר לנאמר)
חיילי מג"ב (למצולמים אין קשר לנאמר)  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris