דידי לוקאלי
עם דידי הררי

"לא רק שהוא לא מגנה את חמאס, הוא תוקף את ישראל"

דידי זעם על סוון קון פון בורגסדורף, לשעבר שגריר האיחוד האירופי ליו"ש ולעזה: "אתה מדבר איתנו על דיון רציונלי? מה המידתיות שאתה רוצה?"


ה־07.10.23 הוא תאריך שנחקק במדינת ישראל, זאת בעקבות מתקפת הפתע האכזרית מצד החמאס, שטבחו ורצחו כ־1,300 אזרחים וחיילים. דידי יצא נגד סוון קון פון בורגסדורף, לשעבר שגריר האיחוד ליהודה ושומרון ולעזה, שסיים את תפקידו באוגוסט.

"כשישראל מדברת על לבוא דין וחשבון עם ראשי חמאס, אני מבקש מכוחות הביטחון בישראל לרשום עוד שם שגם איתו צריך לבוא דין וחשבון", הכריז הררי. "קוראים לו סוון קון פון בורגסדורף, הוא היה שגריר האיחוד ליהודה ושומרון ולעזה. סיים את השירות שלו באוגוסט אבל זה לא עצר אותו לא אז ולא גם עכשיו להיות מילציות של החמאס ושל כל מה שהם עושים. לא רק שהוא לא מגנה את החמאס, הוא תוקף את ישראל".

עוד התרעם הררי נוכח דבריו של סוון קון פון בורגסדורף בראיון שהעניק בתקשורת הזרה. "סוון אומר באיזה ראיון לערוץ 'לא משנה מה חמאס עשה, זה לא מצדיק שימוש כל כך גדול בכוח קטלני ללא הבדל ומידתיות בכל הנוגע לאוכלוסייה הפלסטינית. כשהם מדברים על 11 בספטמבר שלהם אני מבין את ההשקפה, וכל כך קשה לנהל איתם דיון רציונלי'. דיון רציונלי אתה רוצה לנהל איתנו? אפשר לשים מולך תמונות של ילדים שרופים? בלי ראש? של נשים שנשרפו? משפחות שלמות? דיון רציונלי? מה המידתיות שאתה רוצה? שנחפש מסיבת טבע בעזה ונטבח באנשים שם? זה מדיתיות - אחד כנגד אחד".

"הוא עוד אומר החצוף הזה 'אנחנו צריכים להיות מודעים לכך שאנחנו עדיין נשלטים על ידי החוק הבינלאומי, יש לנו כללי התנהגות למלחמה'. באמת יש לנו? מהם? לאנוס? לשרוף? לקשור? לענות? להרוג ילדים אל מול ההורים שלהם? אלה הם כללי המלחמה שאתה מדבר עליהם?", תקף.

בנוסף, חשף הררי כי "אותו סוון, אחת הפעולות האחרונות שעשה הייתה להראות לתושבי עזה כיצד לטוס במצנח רחיפה ממונע, בדיוק אותו סוג של מצנחים שחמאס השתמש בהם במתקפה נגד ישראל. 18.07 הוא ריחף מול חופי עזה במצנח רחיפה שלו כדי למשוך תשומת לב. אותו מצנח רחיפה פרטי שלו הוברח לרצועת עזה בזכות החסינות הדיפלומטית ממנה נהנה, וכך לימד את החמאסניקים איך מתפעלים מצנח רחיפה כזה".

"כל אחד מאיתנו בא לו להקיא על הבן הזה בזה הרגע, ולא להאמין שהוא שגריר של האיחוד האירופי ליו"ש ולעזה. האיחוד בחר בשטן הזה, בשונא ישראל הזה, להיות שגריר של האיחוד האירופי. סוון קון פון בורגסדורף. כשאנחנו מטפלים בראשי החמאס באשר הם - אל תשכחו גם אותו", הדגיש לסיום.

עריכה: שני רומנו

16/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דידי הררי
דידי הררי  |  צילום: 103fm
Paris