איפה הכסף
עם ענת דוידוב

דיווח: חוסל בכיר בזרוע הצבאית של חמאס

טל לב רם ('מעריב' ו־103fm) על הידיעה בדבר סיכול מפקד חטיבת המרכז בזרוע הצבאית בארגון: "אם זה אכן הוא - אולי החיסול הכי משמעותי עד עכשיו"


מדיווח שפרסם חמאס עלה כי תקיפות צה"ל ברצועת עזה הובילו לחיסולו של  איימן נופל,  מפקד חטיבת המרכז בגדודי עז א־דין אל־קסאם. הכתב והפרשן הצבאי ושדרן 103fm טל לב רם ('מעריב') הביא פרטים נוספים על הידיעה. 

"יש הודעה שיצאה לכאורה מטעם חמאס שיכול להיות שהיא נכונה, אבל הרבה דברים יכולים להסתובב עד שנקבל אישור רשמי", הבהיר. "אין לזה אישור בישראל כרגע, אך מדובר איימן נופל, מפקד חטיבת המרכז של חמאס, שם מוכר, אם זה אכן הוא זה אולי החיסול הכי משמעותי עד עכשיו של בכיר בחמאס. מעבר לעובדה שהם מקורבים לסינוואר ודף זה גם התפקיד. יש 6 חטיבות, והוא באמת דמות משמעותית. מלקחי העבר, צריך עוד להמתין כדי לדעת שאלה הפרטים. צריך לראות שהידיעה אכן אותנטית ואמיתית, להבנתי נדע תוך דקות". 

על דברי ראש אמ"ן, שטען כי הוא נושא באחריות המלאה לכישלון, אמר לב רם: "אלוף אהרון חליוה אומר 'אנחנו כשלנו בהתרעה, לא סיפקנו אותה, זו אחריותי האישית', אבל באותה נשימה הוא אומר את מה שאומרים בכל הצבא, אנחנו שומעים את זה מכל הבכירים שיש עליהם את האחריות הכי חשובה שיש. זו אמירה ברורה מאליו. היה כשל גדול בצבא, במודיעין, זה לא אומר שהדרג הצבאי לא הצביע על התרעה כללית של כל הציר האיראני והסכנות שיש לאחר הפיגוע במגידו. זה היה אירוע מאוד חמור וחריג, גם בהשלכות וגם בחדירה לתוך עומק שטח ישראל. זה נכון שלא הייתה התרעה כזאת בדרום, אבל בהחלט שמו על השולחן, זה לא אומר שלדרג המדיני לא הייתה התרעה ולא הבינו את חומרת המצב". 

"מי שחושב שהאמריקנים יודעים בשנייה אחת לשלוח לפה 3 נושאות מטוסים, זה פרי של שיתוף פעולה, של שיח, האמריקנים לא יודעים לשלוח תוך יומיים רק כי הנשיא אמר", הוסיף. "האחריות המלאה על ההתרעה בדרום - צה"ל ושב"כ, זה לא מנקה את האחריות של דרג מדיני. כרגע צריך להסתכל קדימה, צריך ניצחון. שלא תוך כדי לחימה תהיה תחושה שכבר מגדרים את האירוע, זה הדבר האחרון שהצבא צריך". 

עריכה: מיכל קדוש 

17/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris