איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"צריך לפתוח את התקציב מחדש"

פרופ' מנואל טרכטנברג, ראש מכון למחקרי ביטחון לאומי, ביקר את התנהלות הממשלה בעת המלחמה וטען כי "הדבר האחרון שהתקציב עושה הוא לעזור למשק"


בימים טרופים אלו משפחות רבות חוששות למקור ההכנסה שלהן ולפיצויים המגיעים להם על ידי המדינה שיוכלו לפצות ולו במעט על הטראומה שעברה עליהם ועל משפחתם. משרד האוצר מתכנס בעת הזו על מנת לגבש תוכנית סיוע כלכלית לתושבי עוטף עזה והדרום בפרט. פרופ' מנואל טרכטנברג, ראש מכון למחקרי ביטחון לאומי, שוחח עם ענת דוידוב ב־103fm והרחיב בנושא. עוד הביע את עמדתו על ביקורו של נשיא ארה"ב היום (ד') בישראל. 

בפתח השיחה ביקש פרופ' טרכטנברג לבקר את התנהלות הממשלה בזמן המלחמה. לדבריו, "אני הייתי במשרד ראש הממשלה בעת שפרצה מלחמת לבנון ויש לי בסיס להשוואה, אין מה להשוות, גם אז המלחמה התפרצה בהפתעה גמורה. משרד רה"מ התעשתו אחרי יום יומיים וכבר היה מנגנון שפעל אחרי שלושה או ארבעה ימים. אנחנו שניים עשר ימים אחרי האסון הזה ועדיין הקטר מקרטע".

לאחר מכן הבהיר באשר לתקציב המדינה הנוכחי ואמר כי "לגבי התקציב ללא קשר למלחמה הזו התקציב שהועבר לפני חצי שנה ל-2023 ו-2024, הדבר האחרון שהוא עושה הוא לעזור למשק הישראלי. הכול השתנה לחלוטין, צריך לפתוח את התקציב מחדש". 

לסיכום התייחס למחווה של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וטען כי "המילון שלנו לא מספק לנו מספיק מילים לתאר את גודל האירוע, אף פעם לא היה כדבר הזה, אני לא זוכר נשיא אמריקאי שנסע לאזור קרבות בעת המלחמה כדי להושיט יד בצורה כזו".

18/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו בפגישת תקציב 2021 (ארכיון)
בנימין נתניהו בפגישת תקציב 2021 (ארכיון)  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris