איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הוא ישר אמר: 'זו לא אחריות ישראל'"

טל שניידר ('זמן ישראל') סיכמה את ביקורו ההיסטורי של נשיא ארה"ב בישראל והתייחסותו לפגיעה בביה"ח בעזה: "סולידריות שאולי לא ראיתי כמותה מעולם"


היום (ד') בבוקר סוף סוף נחת נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בישראל זאת במסגרת תמיכתו הרבה בישראל בזמן המלחמה המתרחשת בימים אלו במדינה. טל שניידר, כתב מדינית-פוליטית של 'זמן ישראל', שוחחה עם ענת דוידוב ב- 103fm וסיכמה את ביקורו ההיסטורי של הנשיא האמריקני, עוד שיתפה בתגובתו לאשמים על הירי על בית החולים בעזה אתמול (ג') שגבה את חייהם של כ-500 אזרחים פלסטינים.

לדבריה, "תמיכה חברית, סולידריות שאולי לא ראיתי כמותה מעולם של הגעה של נשיא לאזור מלחמה. רואים את קנצלר גרמניה משתטח על המסלול בנתב"ג, אני ראיתי אתמול את העיתונאים האמריקאים שכתבו שזו סכנה גדולה מידי, הנשיא גם כבר לא צעיר. אבל כמו שכולם מתחילים להבין הוא 'לא רואה בעיניים', והוא אמר את משפט המפתח 'לא צריך להיות יהודי בשביל להיות ציוני'. זה מאוד מחמם את הלב עבורנו". 

בהמשך שיתפה שניידר בתגובתו של ביידן לירי על בית החולים בעזה שגבה את חייהם של כ-500 חולים ואזרחים: "הוא לא החזיק אף אחד במתח, הוא ירד מהמטוס נסע למלון וישר אמר 'זו לא אחריות ישראל זה מהצד השני', הוא אומר את זה בבוקר. רק אחר כך הוא נכנס לקבינט, זה נותן מיד סימן לכל העולם הערבי, לתקן את העוול שהם עשו אתמול (ג') בלילה ולהסביר מי יורה בילדים". 

18/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ביקור נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בישראל
ביקור נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בישראל  |  צילום: BRENDAN SMIALOWSKI AFP via Getty Images
Paris