מיכל דליות

"בלילות האחרונים אני חולמת שנכדיי נחטפים"

מיכל דליות הודתה בגילוי לב כי השבועיים האחרונים הותירו את אותותיה גם בה • בהמשך, ביקשה להרגיע את הרוחות: "כולנו שם"


לפני 14 יום בדיוק, השתנתה המציאות כפי שאנחנו מכירים אותה לבלי היכר, על כל המשתמע מכך. וגם היום, כמיטב המסורת, שבה מיכל דליות אל אולפן השידור וניסתה לסייע ככל יכולתה להורים הזקוקים לעצות טובות בימים טרופים אלה.

"תראו, אני קצת נשמעת מדוכדכת ואני יודעת, לא מתאים לי, אבל אני מודה שאני מדוכדכת", הודתה בפתח דבריה. "זה בטח יעבור לי עם הזמן, זה מה שקורה לי כשאני נכנסת פתאום לפעולה, זה מה שקרה לי כשהילדים שלי לחמו. במשך היום תפקדתי מעולה, ובלילה זה יצא לי בחלומות. בלילות האחרונים אני חולמת שנכדיי נחטפים ואני נוסעת לחלץ אותם, שניים מתשעת הנכדים שלי גרים בדרום ליד שדרות". 

בהמשך, הוסיפה: "כולנו שם, הסתובבתי בשבוע האחרון בהרבה בתי מלון, הייתי בערב וגם אילת מפוצצת אנשים, יש גם אנשים מהצפון שמצטרפים. אני עושה קבוצות הורים וגם קבוצות מתבגרים בלי ההורים שלהם, הם מספרים סיפורים קשים אבל הם נהדרים. ביקשתי מהם ברגע מסוים לתאר את ההורים שלהם במילה אחת. הם אמרו לי מבולבלים, כועסים, עצובים, עצבניים, מרגישים נבגדים, אמרו מילים כאלה, מוקצנים או מופנמים יותר".

"כששאלתי מה הם עושים כשהם רואים כך את הילדים, התשובה שלהם הייתה 'מניחים להם, עוזבים אותם בשקט'. זה משהו שמתבגרים יודעים לעשות, הילדים לא, הם מוציאים אתכם מדעתכם כי הם עוד לא במקום של המודעות", הדגישה דליות בסיום דבריה. "אלו החוויות. הילדים חיים ועכשיו, ולא תמיד מתחשבים בכם, המבוגרים, במיוחד שהם קטנים. הם עושים זאת להישרדותם". 

עריכה: מיכל קדוש 

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
20/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל דליות
מיכל דליות  |  צילום: נעם בן גוריון־מוסרי
Paris