בן כספית ואריה אלדד

"המדינה הפקירה אותנו"

אברומי כץ, תושב בארי, היה נצור בממ"ד עם אשתו במשך חמש עשרה שעות • הוא סיפר: "היו רעשים שהם דפקו עם קתות הרובים שלהם על דלת הממ"ד"


אברומי כץ, תושב בארי, היה כלוא עם אשתו בממ"ד במשך חמש עשרה שעות. בשיחה עם אריה אלדד ורוני בר-און ב-103fm סיפר על רגעי האימה. בפתח השיחה ביקש להדגיש כי "אני רוצה להגיד שעם ישראל חי והמדינה מתה". 

לדבריו, "אני בן שבעים ורעייתי בת 68, אנו ארבעים שנה בבארי וחמישים שנה בעוטף עזה. יש לנו שלוש בנות בבארי. כולם בסדר. כמו כל יום שבת בשעות כאלה אני מתכונן לרכיבת אופניים, בשש וחצי היה צבע אדום עם עשרות קסאמים באוויר ופיצוצים. נכנסנו מיד לממ"ד וכמה דקות אחרי שנכנסו ברשת של הקיבוץ נתבקשנו לנעול את הדלתות כי ככל הנראה יש חדירת מחבלים לקיבוץ. זה אחד הסיוטים של כולנו". 

עוד המשיך לספר על הרגעים בהם שמעו את המחבלים נכנסים לביתם: "התחלנו לשמוע גם יריות בתוך הבית וגם הזזת רהיטים לתוך הממ"ד. היו רעשים שהם דפקו עם קתות הרובים שלהם על דלת הממ"ד. בערך חצי שעה אחרי אישתי אומרת לי 'נראה לי שיש נזילת מים מחוץ לממ"ד'. אמרתי לה 'לא. הם פשוט הציתו את הרהיטים', התחיל להיכנס עשן פנימה. לקחתי כמה חולצות ושמתי בדלת למטה כדי לחום מהעשן להכנס".

"המדינה הפקירה אותנו. שנים רבות היא הפקירה אותנו וסיפרה לנו סיפורים ואנחנו בטיפשות האמנו לה", סיכם בכאב, והוסיף: "האמנו בצה"ל והמדינה הפקירה אותנו. המדינה לא תמכה ולא הגנה עלינו ולא התייחסה אלינו המון שנים. המדינה מתה".

19/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קיבוץ בארי במלחמה
קיבוץ בארי במלחמה  |  צילום: אריק מרמור/פלאש90
Paris