איריס קול

"ביקרתי אם שבנה נפצע, למחרת עודכנתי שהוא נפל"

הזמר שמעון בוסקילה על מפגש כואב במהלך אחד מביקוריו בבתי חולים לאורך המלחמה • הבהיר: "צריך לעשות שם אדמה חרוכה, והמבין יבין"


גם הזמר והיוצר שמעון בוסקילה עמל לילות כימים על מנת לנסות ולשמח את משפחות הפצועים בבתי החולים ברחבי הארץ ולהיות איתם בשעות הקשות, ומנגד - להתארח בבסיסי צה"ל ולפגוש את החיילים המגנים עלינו בחזית ובעורף. בשיחתו עם איריס קול ב־103fm, תיאר את מורת רוחו מהטרגדיה האיומה של ה־7 באוקטובר, וסיפר על רשמיו מהתקופה הקשה הפוקדת את עם ישראל. 

"גם לי אין תשובות, ולאף אחד אין תשובות", הודה. "לראות את כל הזוועות האלה, את כל מה שהם עשו. אני מוצא את עצמי בכל מקום, אם זה לבקר את הפצועים בבתי החולים ולשיר להם, אם זה לשיר להם בחופות ולהופיע ביחידות צה"ל, ממקום למקום. אני עושה את זה באהבה ובשמחה. אני מעלה להם את המורל, אני שר ומנגן להם, זה מרגיע אותם לשעה שעתיים. אני מתאר לעצמי שהם חוזרים לאותה סיטואציה, כל המדינה הזאת בהלם. השבת השחורה". 

בהמשך, סיפר בכאב: "ביקרתי בבית החולים איכילוב, באתי לבקר אמא שבנה היה פצוע. שרתי לה, עודדתי אותה, ולמחרת קיבלתי את הבשורה שהוא נפל, שהוא כבר לא איתנו. הבטחתי לה שאבוא אליהם הביתה כשהוא יחזור הביתה בשלום ואז קיבלתי את הבשורה הזו. לא פשוט". 

בסיום דבריו, תיאר בוסקילה את רשמיו מסרטון בו צפה מאירועי שבת המזוויעים, וטען: "בחיים לא ראיתי שנאה כזאת, בחיים לא ראיתי רוע כזה. אני לא מתעסק בפוליטיקה, אני אמן, זה לא מעניין אותי, ממה שראיתי - צריך לעשות שם אדמה חרוכה, והמבין יבין. כל יום שאנחנו ככה, אנחנו עושים רק נזק. אנחנו נהיה בבעיה מאוד קשה. אני מציע שלא יראו את הסרטון הזה. אני פשוט מזועזע. מה זה הרוע הזה? איזה רוע. זה קשה, קשה לכולם. אני מודאג מהמצב הזה, אבל אנחנו חזקים. אנחנו עם חזק, ועם ישראל חי ויגן על התקומה שלו. נגן עד הסוף, ושנדע רק ימים טובים". 

עריכה: מיכל קדוש 

19/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שמעון בוסקילה
שמעון בוסקילה  |  צילום: נטע יערי/103fm
Paris