אודי סגל וענת דוידוב

"קורא לצבא לא לוותר על ההזדמנות החד פעמית הזו"

ראש מועצת שלומי גבי נעמן קרא לצה"ל למגר את איום חיזבאללה על רקע ההחלטה לפנות את תושבי ק"ש מבתיהם בשל המצב: "צה"ל חזק, אבל הייתה פשלה"


הבוקר (ו') פורסם כי בעקבות ההתחממות בזירה הצפונית מפרוץ המלחמה מול חמאס בעזה, תושבי קריית שמונה עתידים להיות מפונים מבתיהם למקומות בטוחים יותר מחשש לירי הולך ומתגבר.גבי נעמן, ראש מועצת שלומי, שוחח עם ענת דוידוב וחווה את דעתו על ההחלטה.

"אני יושב ממש בחוץ, בסוכה שעדיין לא פירקתי אותה, ואני יכול לשתף בתחושה שלי. אתמול הייתי בירושלים, 3 אלף מתושבי שלומי נמצאים שם יחד עם ראש העיר, הסתובבנו בבתי מלון, ראינו תושבים רגועים וגם נהנים", סיפר. "בזה הרגע אנחנו שומעים על פיצוץ, לא יודע אם ירי שלנו או לא, אני מעריך שזה ירי שלנו כרגע. היום אני אהיה בטבריה, ביום ראשון כנראה בחיפה, אמרתי להם בצורה מאוד ברורה - זה הבית שלכם לשלושה השבועות הקרובים, אנחנו נערכים לחודש ימים מחוץ לביתנו".

עוד הודה כי "אני מאוד מקווה שהממשלה יחד עם צה"ל יקבלו החלטה לסלק את המשמידים האלה שנמצאים בלבנון כדי שלא נחזור לביתנו ועדיין האיום ימשיך להדהד. אני מדבר עם התושבים על חודש, שבועיים, ועם ההתרחשות של השבוע נבין הרבה יותר. כנראה שאם צה"ל כן יטפל בארגון הטרור הגדול שנקרא חיזבאללה, נשב מחוץ לשלומי חודש ימים. לכן אמרתי להם 'קחו פיקוד'".

לאור אמירותיו תהתה דוידוב האם הוא קורא לצה"ל והממשלה לפתוח מערכה מלאה גם בגזרה הצפונית, ונעמן השיב בנחרצות: "אנחנו נמצאים במצב אחרי כל מה שקרה בטבח בדרום, אנחנו נמצאים באותו מצב בצפון. זה אומר שאנחנו אם נחזור לביתנו נמצא את עצמנו באותו מצב של פחד ואימה מפני טבח של חיזבאללה על היישובים שלנו. לכן אני קורא לממשלה ולצה"ל, אנא מכם, כל תושבי הצפון מחוץ ליישוב - זה הזמן. חיינו באשליה שצה"ל חזק ושצה"ל יודע מה שהוא עושה ושאת צה"ל לא יפתיעו, ותראי מה קרה בדרום".

"אני חושב שצה"ל חזק אבל הייתה פשלה גדולה מאוד, של חוסר מידע, חוסר ידע, חוסר מודיעין. הטבח שקרה בדרום, אני בשום פנים ואופן לא מוכן שיקרה גם בצפון. צריך למגר את חיזבאללה מהשורש ונחזור לביתנו בטוחים. אני קורא לצבא לא לוותר על ההזדמנות החד פעמית הזו שיש לנו. חיזבאללה זה ארגון טרור שאמור לסכן את קיומנו בצפון והמדינת ישראל. אל תעיזו להשאיר אותם ולהמשיך לאיים עלינו בארבעים השנה הקרובות", הדגיש.

"אם חיזבאללה היה עושה מה שחמאס עשה, יכול להיות שהייתי קבור"

באשר לסוגיית המחיר שיעלה מערכה רב חזיתית שכזו, הבהיר: "אין מחיר. אין מחיר לקיום המדינה שלנו., בשביל זה יש צבא, יש חיילים. כאשר נוכחנו לדעת שאסור לסמוך עליהם והם לא מורתעים, הם עושים הכול כדי לשחוט אותנו, לנו כמנהיגים אסור לנו לתת להם את הסיכוי להצליח, והם הצליחו בדרום. למעשה שלומי כבושה, היא כבושה על ידי צה"ל. אני חושב שצה"ל חזק מאוד. צה"ל נמצא במקום, אם חלילה חיזבאללה לפני שבועיים היה עושה את מה שחמאס עשה אוי לנו, יכול להיות שהייתי קבור בקבר".

לסיום, התייחס נעמן לשאלה האם צריך לפנות יישובים נוספים בצפון הארץ. "אני חושב, זו אחת הבעיות הגדולות ביותר שהממשלה מתמודדת איתן, את תושבי שלומי נאבקתי כדי להוציא אותם, להיות בבתי מלון ראויים בחודש הקרוב, וכרגע אין מלונות. איפה ישכנו אותם? אני קורא לקריית שמונה - אל תחיו באשליות, אין בתי מלון. איפה שיש תקחו, תכבדו את החלטות הממשלה. אין מלונות, אין חדרים".

"ברמה העקרונית אני בהחלט חושב שהתושבים שלנו נמצאים בפחד ואימה, בצורה גדולה ומשמעותית, במיוחד האימהות, כשאני רואה את הבנות שלי, הן לא יכלו להישאר שם. הן חלמו בלילה שמחבלים חוטפים את הילדים שלהם והורגים אותם. לכן לקחתי כסף מכיסי, נתתי לבנות שלי, צאו החוצה. הממשלה חייבת לקחת אחריות", הסביר.

עריכה: שני רומנו

20/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: דוד כהן/פלאש90
Paris