רבקה מיכאלי

שפע של נתינה

כוכבי 'קופה ראשית' נועה קולר, קרן מור, יניב סוויסה ואמיר שורוש, על המפגש המרגש עם המשפחות שנאלצו לעזוב את ביתן בעקבות המלחמה


'קופה ראשית', הפנינה המופלאה של 'כאן 11', היא כבר מזמן לא קומדיית מצבים ותו לא. מהרגע בו עלתה לאוויר, הפכה הסדרה לחלק מהותי מעולם התרבות הישראלי, ודמויותיה, חברי הצוות של 'שפע יששכר', לקאלט אהוב על כל כך הרבה ישראלים. בימים קשים אלה בדמות המלחמה בעזה וההתחממות בצפון, פקדו שחקני הסדרה, ביניהם נועה קולר, קרן מור, אמיר שורוש ויניב סוויסה, את בתי המלון אליהם הגיעו משפחות שהתפנו בעקבות המצב, ועודדו מעט את הרוחות. בשיחתם עם רבקה מיכאלי, סיפרו על החוויה המשמעותית. 

"זה מרגש, זה לא ייאמן", תיארה קולר את אהדת הקהל הרבה. "עם קופה ראשית קרה משהו מדהים שזה באמת לכל המשפחה, אז יש לנו טווח נורא רחב של גילאים. הורים, חיילים, אנחנו יכולים לעשות סרטון לילדה בת 5, לחייל ולסבא שלה. זה מטורף. לפעמים עובר לי בראש שהלוואי שיש ילד או ילדה, שמה שיזכרו מהמלחמה הנוראית הזאת זה שהם התחבקו עם ראמזי, שטיטינסקי בא, שהיינו שם. שזה יישאר החוויה הכי חקוקה". 

בתגובה, הוסיפה מור: "זו זכות שלנו. הם פונים אלינו לגמרי בשמות של הדמויות, כמו שאמיר אמר, גם בינינו אנחנו לפעמים מדברים בדמויות, מיד עוברים לדמות ועושים שיחות שלמות, או בקבוצה שלנו, הילדים או הוריהם מדברים גם בשמות של הסדרה. אין בכלל בעיה עם זה".

וכיצד נכנס שורוש לנעליו החביבות של רמאזי? בסיום השיחה, סיפר: "לראמזי יש את התלבושת, את הג'ל שלו, אני נכנס קודם כל למצב הפיזי שלו. אני עושה הרבה דמויות בחיים שלי, גם 'בארץ נהדרת', כל חיי שיחקתי דמוית, המעבר לראמזי קיים בתוכי ואין לי את זה בשום דמות. כמו אלטר אגו. הילדים רוצים לבוא לסופר". 

עריכה: מיכל קדוש 

20/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כוכבי קופה ראשית
כוכבי קופה ראשית  |  צילום מסך כאן 11
Paris