אודי סגל וענת דוידוב

"אלמוג אמר שיורים ושהוא אוהב אותי, מאז לא היה קשר"

אורית מאיר, אמו של אלמוג מאיר ז'אן המצוי בשבי חמאס: "סומכת על מי שמעורב" • הוסיפה בקול חנוק: "אנחנו לא יודעים דבר, זו הרגשה איומה"


אלמוג מאיר ז'אן בן ה־21 עמד להתחיל ביום ראשון שאחרי השבת הנוראה עבודה בחברת תקשורת גדולה. בשישי, יומיים לפני, הלך למסיבה בקיבוץ רעים שהפכה לטרגדיה, ובתיעוד מהרשתות החברתיות של חמאס נראה כשהוא שוכב על הרצפה מפוחד בשבי ברצועת עזה. 

אורית מאיר, אמו של אלמוג, סיפרה על תחושותיה בעקבות המצב. "מעבר לזה שאלמוג חטוף, אני לא יודעת עליו כלום", תיארה. "הוא היה במסיבה, ברבע לשמונה הוא התקשר ואמר לי שהצבא סגר את המסיבה, שיורים עליהם ושהוא מתחבא. הוא אמר שייצור איתי קשר תוך חצי שעה, שהוא אוהב אותי, ומאז לא היה לנו קשר". 

בהמשך, הוסיפה בצער: "תוך כמה שעות זיהתה אותו חברה בסרטון שחמאס פרסם, זיהינו אותו מיד. מאוד לא פשוט לאמא לראות את הבן שלה במצב הזה. חוסר אונים משווע. אנחנו לא יודעים דבר. זו הרגשה איומה, כל יום שעובר הוא הרבה יותר קשה". 

"אנחנו לא אוכלים, אנחנו לא ישנים טוב", הודתה מאיר. "מאוד לא פשוט. אני רוצה שכל אמא בעולם תזדהה עם הסיפור שלנו. אני מקווה שנעשים כל המאמצים על מנת לשחרר אותם כמה שיותר מהר. יש את האנשים המוסמכים כדי לעשות הכל, אנחנו נפגשים עם מי שאפשר להיפגש. הם שמעו אותנו, הם יודעים מה אנחנו רוצים, נעשים דברים, אנחנו לא בסוד העניינים. אני סומכת על מי שמעורב". 

24/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג ז'אן
אלמוג ז'אן  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris