אודי סגל וענת דוידוב

"אם הייתה ממשלה שמנהיגה, זה היה נמנע מלכתחילה"

יערה אריאל, אחותה של הגר ברודץ שנחטפה לעזה לצד ילדיה: "מלאת תקווה, אחרת לא יישאר לי כלום" • קראה: "מחכים שמישהו מהמנהיגות ייקח את המושכות"


הגר ברוזץ נחטפה ביום שבת לפני 18 יום לאחר שחדרו אלפי מחבלי חמאס לשטח ישראל, זאת יחד עם ילדיה עופרי בת ה־10, יובל בן ה־8 ואוריה בן ה־4. בעלה של הגר, אביחי, היה בין הראשונים שישב מול הקריה בתל אביב ודרש את השבת בני משפחתו. 

יערה אריאל, אחותה של הגר, סיפרה על תחושותיה הקשות: "אני מלאת תקווה, אחרת לא יישאר לי כלום, ואני ממלאת את עצמי בזה שתוך כמה ימים אנחנו יחד. עם זאת, רובצת עננה שחורה של כל מה שקרה בשבת, ושעדיין אנחנו לא מרגישים בידיים שאנחנו יכולות לסמוך עליהן. שידאגו לנו, לבני המשפחה שלנו, לכל החטופים". 

"יש שם ילדים שהתייתמו, שראו זוועות עוד לפני שנחטפו. אנחנו מחכים שמישהו מהמנהיגות שלנו ייקח את המושכות ויעשה משהו", הבהירה. "הגר היא אחותי הקטנה, גיבורה, הייתה בממ"ד עם שלושת ילדיה. אחותי כבר ככל הנראה ידעה מה קורה בחוץ, אביחי בעלה היה בכיתת כוננות. אם הייתה פה ממשלה שיושבת ומנהיגה - כל הדבר הזה היה נמנע מלכתחילה, אבל עכשיו אנחנו בסיטואציה שאנחנו צריכים לסמוך, וקשה לנו לסמוך. זה לא שמישהו בא ואומר לנו מהצד, 'מה שאתם רואים בתקשורת זו מלחמה פסיכולוגית ואנחנו עושים הכול', לא, אף אחד לא אמר לנו את זה".

24/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מחאה לשחרור החטופים
מחאה לשחרור החטופים  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris