ינון מגל ובן כספית

"הייתי בכ־400 לוויות, לא נסכים להיות המגן הדרומי"

עופר ליברמן, מנהל החקלאות בקיבוץ ניר עם, על קמפיין גיוס ההמונים לשיקומו: "אנשים שאומרים שלא יחזרו - לא יודע כמה הממשלה תעמוד בהתחייבויותיה"


ענבל ליברמן, רבש"צית קיבוץ ניר עם בת 25 בלבד, הצליחה להציל את כל יושביו באומץ בלתי נדלה במהלך חדירת מחבלי חמאס לשטחי עוטף עזה. עופר ליברמן, אביה של ענבר ומנהל החקלאות בקיבוץ, פתח בקמפיין גיוס הכספים על מנת לשקם את עיי החורבות בניר עוז. 

בשיחתו עם בן כספית ודוד מידן, סיפר: "השיקום הפיזי זה דבר אחד, העסקים שלנו מושבתים כבר עוד מעט חודש וחלק מהתשלומים אנחנו משלמים כרגיל", טען. "אני חושב שנצטרך עזרה מאוד גדולה בשיקום הקהילה. לא נסכים להיות יותר המגן הדרומי של מדינת ישראל, שנמשיך לחטוף קסאמים ולהגיד שזה לא נורא פעם בחודש או פעם בחודשיים. לא יודע לומר עד כמה הממשלה תעמוד בהתחייבויות שלה". 

עוד תיאר בעצב, כי: "אנשים לא יחזרו אם לא יהיה חוזה חדש בין תושבי העוטף לבין מדינת ישראל והממשלה. איבדנו אמון בכל המערכות אחרי מה שקרה בבוקר השבעה לחודש. יש אנשים שאומרים שלא יחזרו. צריך לתת למלחמה הזו להסתיים, ולראות לאן זה מוביל אותנו. אנחנו לא יודעים לאן המלחמה הזו הולכת". 

מעוניינים לתרום ולסייע בשיקום הקיבוץ שספג מכה קשה? היכנסו לקישור. 

25/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הלוויה באזור כפר עזה
הלוויה באזור כפר עזה  |  צילום: אריק מרמורי/פלאש90
Paris