ניסים משעל וטל שלו

"נאום בעייתי, הדבר החשוב בו - המטרה להחזרת החטופים"

ראש אמ"ן לשעבר אלוף (מיל') עמוס ידלין על דברי רה"מ • טען: "ניתן לקבל את הנשים, הילדים, הזקנים והפצועים, לא שווה לדחות בשבוע את השמדת חמאס?"


אתמול (ד') נשא ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה לציבור, זאת במהלך היום ה־19 ללחימה, וטרם לקח אחריות על הנעשה לצד רבים בצמרת המדינית והצבאית, לדבריו: "כולם יצטרכו לתת תשובות על המחדל - גם אני". מה יעלה בגורל המלחמה בעזה, לצד החשש מפתיחת חזית צפונית? 

אלוף (מיל') עמוס ידלין, לשעבר ראש אמ"ן ונשיא ומייסד 'Mind Israel' הגיב לדברים: "אני חושב שנתניהו מרגיש את הזעם הציבורי. הוא ניסה ללכת עם ולהיות בלי, לתת משהו שדומה ללקיחת אחריות אבל לא השלים את המשפט. זה היה נאום בעייתי, הוא לא עמד לענות לשאלות ויש שאלות מאוד קשות. הדבר הכי חשוב בנאומו הוא אמירתו שיש שתי מטרות למבצע - גם להחזיר את החטופים". 

"ברור שצריך להפיל את שלטון חמאס, זה יעד מאוד קשה להשגה בהתחשב במגבלות", הדגיש. "אנחנו יודעים שהכניסה הקרקעית יכולה להכניס לאירוע חזיתות נוספות. אנחנו תוך כמה ימים יכולים לקבל את הנשים, הילדים, הזקנים והפצועים, האם לא שווה לדחות בשבוע את השמדת החמאס? אנחנו צריכים להביא קודם כל את האזרחים". 

26/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עמוס ידלין
עמוס ידלין  |  צילום: פלאש90
Paris