ינון מגל ובן כספית

"מה שבריק עשה - מעשה חסר אחריות"

יוסי יהושוע ('ידיעות אחרונות') תקף את אמירותיו של נציב קבילות החיילים לשעבר, שלדבריו מרפים את צה"ל: "מילא זה היה מבוסס על משהו"


הלילה (ה') ביצעו כוחות צה"ל פשיטה ממוקדת באמצעות טנקים בשטח צפון רצועת עזה, זאת בפיקוד כוח גבעתי. מה משמעות הפעולה על ההכנות לתמרון הקרקעי ברצועה? הפרשן הצבאי יוסי יהושוע ('ידיעות אחרונות') הביא פרטים נוספים על מצבו של צה"ל בימים אלה, ואף התייחס לדבריו של נציב קבילות החיילים לשעבר אלוף (מיל') יצחק בריק באשר להיערכות הצבא ללחימה.

"צה"ל נמצא במקום הרבה יותר טוב, משרדי ממשלה מתחילים לתפקד לאט לאט", הבהיר. "אם בשבוע הראשון היינו תחת אפשרות כזו של מתקפה משתי חזיתות, היום הצבא עומד חזק, המילואים כמו שצריך, היחידות הסדירות עם האמל"ח שהם צריכים. יש רוח לחימה, יש רצון להיכנס, אני חושב שרמת המוכנות גבוהה. אני לא אומר שלא יהיו נפגעים, אני חושב שצה"ל יעמוד באתגר הזה". 

על דבריו של אלוף (מיל') בריק במהלך ימי הלחימה, אמר: "תדמיינו מג"ד או מח"ט ששומע את בריק ואומר לעצמו 'על מה הוא מדבר? אנחנו לא מוכנים?'. אני חושב שזה מעשה חסר אחריות מה שהוא עשה, ואין מישהו שיעצור אותו. תוך כדי מלחמה לעשות את מה שהוא עושה? מילא זה היה מבוסס על משהו. הוא הזהיר על עזה? דיברנו על לבנון". 

26/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris