אודי סגל וענת דוידוב

"בגדו בנו והשאירו אותנו למות בקיבוץ במשך 24 שעות"

יונתן שימריז, אחיו של אלון החטוף בעזה: "הבטיחו לנו שלא נהיה חזית - אין לנו בית לחזור אליו" • הבהיר: "רמת האמון שיש לנו בממשלה שואפת לאפס"


הקשר עם אלון, תושב עוטף עזה, נותק באותה שבת שחורה של השבעה באוקטובר, כאשר בשעה 10:02 הגיעה ממנו ההודעה האחרונה. כעת, משפחתו לא יודעת האם הוא חי והאם נפצע במהלך החטיפה לרצועה. יונתן שימריז, אחיו של אלון, התייחס לדברים.

תחילה סיפר על הפגישה עם ראש הממשלה: "אני אמרתי שאני תושב כפר עזה כבר 30 שנה ושהייתי בכל הסבבים והמלחמות, ובכל אותו זמן ממשלות ישראל הבטיחו לנו שאנחנו בטוחים ושלא נהיה חזית, ושהם נותנים את כל הגיבוי והמענה הביטחוני בשביל למגן אותנו ולשמור עלינו".

הוא הבהיר: "יש חוב עצום של המדינה והממשלה אלינו, חוב שאני לא יודע אם יוכלו לפרוע אי פעם, כי הם בגדו בנו והשאירו אותנו למות בקיבוץ במשך 24 שעות, והם צריכים להתחיל לתקן ולהביא את החטופים הביתה, קודם כל ולפני הכול. החוב שלהם אלינו הוא חוב שהם לא יוכלו לפרוע".

מתי הבנתם שאחיך אלון נחטף?
"בעשר בבוקר יונתן שלח לי הודעה שנכנסים אליו מחבלים הביתה, שהוא שומע אותם. שלחתי לו הודעה שאני אוהב אותו ושהוא חזק, ומ־10:02 נותק הקשר. גם הצבא אמר לנו שכרגע הוא בסטטוס חטוף, אבל שהוא כנראה חטוף. זאת אומרת, חסר להם משהו בשביל באמת לוודא את זה במאה אחוז".

הקשר שלכם עם המטה הלאומי בראשות גל הירש, השתתפת בשיחה?
"להגיד לך שאני מקבל כוחות ואופטימיות כשאני שומע אותם מדברים? לא ממש. אני לא יודע אם זה ישתנה, אבל רוצה לקוות ולהאמין שהם עושים הכול בשביל להחזיר אותם".

איך אתם רואים את החיים שלכם קדימה?
"אנחנו לא. אין לנו בית לחזור אליו. מרגע שהחטופים יחזרו, רק יתחיל המאבק שלנו. אנחנו נמצאים במקום שלא אנחנו ולא אף אחד אחר יודעים מה לעשות. אין פה אף אחד שחושב יותר מיום קדימה. אי אפשר לתכנן באמת את העתיד כשאתה תקוע עמוק עמוק בעבר. אנחנו נמצאים בלימבו שאנחנו עוד לא יודעים לעכל ולתפוס".

"מדינת ישראל יכולה לעשות את המאמצים בשביל לחלץ כמה שיותר חטופים וגם למוטט את שלטון החמאס. אני רוצה להזכיר שזו לא פעם ראשונה שאמרו לנו שמטרת המבצע היא למוטט את שלטון חמאס, וזו לא פעם ראשונה שמצהירים שהם יכולים לעשות את זה ושהם יעשו את זה - רמת האמון שיש לנו במוסדות המדינה, בממשלה שואפת לאפס", הוסיף.

"זה לא משבר אמון, זה קרע עמוק שאני לא בטוח שניתן לאיחוי. לצאת בהצהרות, ידעו תמיד, הבעיה במעשים", הבהיר.

29/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris