אודי סגל וענת דוידוב

"ליבנת האמינה בלעשות טוב לקהילה, לאנשים"

זיו לוי, אחיה של ליבנת קוץ ז"ל שנרצחה במסע הטבח בכפר עזה, על המתנה שביקשה ליום הולדתה ה־50 - לתרום עבור החברה הישראלית


ליבנת קוץ, תושבת כפר עזה, הייתה צריכה לחגוג את יום הולדתה החמישים, אך במקום - נרצחה במסע הטבח האכזרי מאין כמותו של מחבלי חמאס לפני שלושה שבועות, זאת לצד בעלה ושלושת ילדיהם. ליום הולדתה, ביקשה ליבנת, רגע לפני הטרגדיה, כי במקום מתנות ועוגת יום הולדת, תשמח אם אנשים סביבה ילכו להתנדב ולתרום מעצמם. הבקשה זו הפכה לצוואתה. 

זיו לוי, אחיה של ליבנת, סיפר על האסון הכבד שפקד את המשפחה: "קיבלנו את ההודעה הרשמית רק עשרה ימים אחרי אותה שבת שחורה, וראינו שיום הולדתה של ליבנת מתקרב. ביקשנו מכל אחד שקורא את הדבר הזה להגשים את המשאלה של ליבנת".

"היא האמינה בלעשות טוב לקהילה, לאנשים", הוסיף, "בעצם נפגשנו כל המשפחה ואמרנו, איך אנחנו גורמים לדבר הזה לקרות. הרבה אנשים טובים באו ועזרו לנו לבנות דף פייסבוק ועוד דף באינסטגרם, 'המשאלה של ליבנת' או livnat_wish ויחד עם הרבה מאוד אנשים טובים, חשפנו בעצם את הדבר הזה ובעצם ביקשנו מכל אחד ואחד מהאנשים שקורא את הדבר הזה, להגשים את המשאלה של ליבנת, וליבנת באמת האמינה בלעשות טוב לקהילה, לאנשים".

המשיך, וציין: "מדהים לראות איך הדבר הזה פשוט קיבל כזאת היענות וכזו הירתמות של כל כך הרבה אנשים. אנחנו עוברים באמת על הפוסטים ומקבלים הודעות כל כך מרגשות מהמון אנשים, שלא מכירים את המשפחה, אבל כולם החליטו באמת לעשות איזה משהו קטן".

"זו יכולה להיות הכנת עוגה לחיילים, לקטוף רימונים ואפילו להעביר שיעורי יוגה בהתנדבות. מנעד מאוד רחב של דברים שכל כך הרבה אנשים טובים קמו בבוקר והחליטו לעשות משהו טוב. זה מבחינתנו, בתוך כל החושך הזה, איזו נקודת אור מרגשת מאוד", הוסיף. 

"אנחנו למשל, כמשפחה, החלטנו לעשות את ההתנדבות ביחד, בדיוק כמו שהיא ביקשה, והלכנו למקום הכי טבעי שראינו, שזה בעצם לקהילה שלה, לקהילה של ליבנת - קיבוץ כפר עזה, רובו, פונה למלון שפיים", סיפר. 

עוד אמר: "יחד עם חברות מדהימות של ליבנת עשינו שם פעילות לאותם ילדים ולאותם תושבים שיש בה גם איזו סמליות שמציינת בעיקר את בעלה של ליבנת, את אביב, את גיסי, עשינו איתם פעילות של עפיפונים".

בהמשך, שיתף כי "באותה שבת ארורה הייתה אמורה להתקיים עפיפוניאדה שאביב יזם לכל תושבי האזור, זה היה הפנינג של יום שלם שבבוקר ובצהריים בונים ביחד עפיפונים מאפס ואחר הצהריים בעצם כולם באים למגרש כדורגל שצופה לרצועה ומעיפים עפיפונים מתוך איזשהו מסר של - 'אתם יורים טילים, אנחנו מעיפים עפיפונים'".

אנחנו עשינו את הפעילות הזאת ביום רביעי האחרון יחד עם הקהילה. היה מפגש מאוד מאוד מרגש. ראינו אנשים שעברו באמת את הגיהנום ומצד שני באו עם רצון כל כך גדול, לבוא ומצד אחד גם להנציח ולהגשים את המשאלה של ליבנת, ומצד שני גם לבוא ולעשות טוב", סיכם. 

רוצים לעשות גם אתם משהו טוב? גלשו לדף הפייסבוק המשאלה של ליבנת.  

30/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ליבנת קוץ ז"ל
ליבנת קוץ ז"ל  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris