ינון מגל ובן כספית

"יש פה שאלות גדולות, יו"ש תידפק על דלתנו"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') על המלחמה מול חמאס: "תקרין על יהודה ושומרון" • טען: "האנשים ברצועת עזה בטוחים שעדיין לא הפכנו שולחן"


טוראית אורי מגידיש, תצפיתנית במוצב נחל עוז, שוחחרה אתמול (ב') משבי חמאס בפעולה מדויקת של צה"ל ושב"כ. לצד השמחה משחרורה, חמאס פרסם סרטון של שלוש חטופות ישראליות המכיל בין היתר התבטאויות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת בעוד ניסיון של לוחמה פסיכולוגית. 

הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13') שוחח עם ינון מגל ואמיר אביבי והתייחס להתקדמות הלחימה: "אני רוצה לראות יותר התקדמות של צה"ל. אנחנו בתחילת השבוע הרביעי, ויש לי רק תקווה אחת מעבר להתקדמות של צה"ל - האם באמת נפל לנו האסימון או לא? האם עשינו תשובה על מה שהיה פה? אני מקווה. אני לא יודע אם לכולם נפל האסימון שאנחנו בסוג של מלחמה שאסור להשאיר ממנה שוב ספק. אם באים למוטט את חמאס, איך מתייחסים לאזרחים שבזזו? להורים של אותו מחבל שאמרו לו לשחוט יהודים? מה עושים עם אוכלוסיה שהתחנכה על חמאס 15 שנה?". 

"האם מישהו יעשה מחשבה מחדש?"

בהמשך, הוסיף: "אני חי ביו"ש, כולם עם קסדות עליהם, מוכנים לדבר הזה, ואף אחד לא קולט שיש פה ציבור שהוא במוד שזה הולך לקרות לו. הצבא לא קולט את זה, אני רואה את פריסת צה"ל בכבישים ובאזורים. בינתיים ערביי יהודה ושומרון לקחו אחורה, החוצה הם מאוד מפחדים. זו שאלה עצומה. השאלה אם הפנמנו את הדבר הזה, האם מישהו יעשה מחשבה מחדש? יש פה שאלות גדולות. יהודה ושומרון תידפק על דלתנו. אף אחד מתוך מיליארד וחצי המוסלמים לא אמר שזה לא האסלאם. ברגע שהאסלאם בא בחיכוך עם משהו שמאיים על השליטה שלו, מתחיל הקרב". 

"איך שנעשה את זה ברצועה, זה יקרין הרבה על יו"ש", הבהיר יחזקאלי. "אתם יודעים כמה היגרו מרצועת עזה במהלך 6-7 השנים האחרונות, וביהודה ושומרון זה אותו מספר. יש פה דור צעיר שחלקם בחרו לצאת מפה. רוב המזרח התיכון רוצה להגר. האנשים ברצועת עזה עדיין בטוחים שאנחנו נגן עליהם יותר ממה שהם יגנו על עצמם, הם בטוחים שעדיין לא הפכנו שולחן ושנשמור על הקיום שלהם. בחמאס יודעים שיש לנו קרב מולנו, והם ימשכו אותו הרבה זמן. זה יהיה קרב התשה. מה שמשנה לעולם הערבי - שטחים, כסף וכבוד. אני חושב שהרצועה לא תוכל לחזור להיות מה שהיא, ושצריך להתיישב בכל מקום שאתה נמצא בו, ואתם אתה לא מבין את זה, עוד 10-15 שנה אנחנו משאירים לילדים שלנו לעשות את אותה משימה". 

עריכה: מיכל קדוש 

31/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי יחזקאלי
צבי יחזקאלי  |  צילום מסך חדשות 13
Paris