ניסים משעל וטל שלו

"רועי היה צריך להשתחרר, האמנתי שהוא ייצא משם"

עדן, אחותו של סמ"ר רועי דאוי שנפל בקרב ברצועת עזה: "בשיחה האחרונה אמר 'אני אוהב אתכם', אמי הבינה שלא יחזור" • קראה: "תסיימו את המשימה"


סמ"ר רועי דאוי, בן 20 מירושלים, מפקד כיתה בגדוד צבר של חטיבת גבעתי, נפל השבוע (ג') בקרב בצפון רצועת עזה כחלק מהתמרון הקרקעי. במילות הפרידה שלו בהודעת וואטסאפ, כתב: "אבא, אמא, ניצני, עדן ותומר, אני אוהב אתכם, הייתם הכי טובים שיש. אם למות אז רק ככה, מקווה ששיטחנו את עזה לפני שזה מגיע אליכם. אני לא מתחרט על כלום". 

עדן דאוי, אחותו של רועי, שוחחה עם ענת דוידוב וניסים משעל וסיפרה עליו: "בדיוק ככה היה רועי. קודם כל חושב על האחרים, דואג לחיילים שלו לפני שהוא דואג לעצמו. הם נלחמו שם בגבורה ונתנו עבודה מדהימה. הם נפלו, נכון, אבל הם עשו שם הרבה דברים טובים.

"רועי היה מ"כ בגבעתי, הוא היה צריך להשתחרר בעוד שבועיים וחצי. ביום ראשון שאחרי שבת השחורה הוא היה אמור להיות בטיול משתחררים. התכנון היה לנסוע עם בת הזוג שלו לסרי לנקה", סיפרה.

על השיחה האחרונה עם אחיה, שיתפה עדן בקול חנוק: "השיחה האחרונה הייתה בשישי האחרון, הוא התקשר למספר של אימא ואמר לנו שלוקחים להם את הטלפונים, הבנתי לאן זה הולך. הוא אמר 'אני אוהב אתכם'. אמא שלי אומרת שמאז שהוא אמר את זה, היא הבינה שהוא לא יחזור. אני האמנתי שהוא ייצא משם". 

במהלך השיחה, שיתפה בקשר המיחד שהיה בין רועי לליאל גדעוני שנפל במבצע צוק איתן. "קודם כל, אנחנו גרים באותה שכונה. ליאל ורועי נולדו באותו תאריך, ב־5 בנובמבר שזה יום ראשון הקרוב. אחרי שליאל נפל בצוק איתן, רועי ממש לקח את המשפט שליווה אותו והפך אותו גם לדרך חיים שלו. הוא כל הזמן ציטט את זה ואמר 'תחייכו, זה הכוח, זו השמחה'", סיפרה. 

"הוא כתב את זה גם בצוואה שלו", אמרה, והוסיפה: "מה גם ששניהם היו אוהדים של הפועל ירושלים בכדורסל, אז היו ביניהם הרבה קווי דמיון. הם שומרים עלינו שם עכשיו מלמעלה, אני בטוחה. הם משחקים כדורסל ביחד וצוחקים עלינו על איך שאנחנו בוכים עליהם. בשבת כשזה קרה הוא היה עם רעל בעיניים. אימא שלי כל הזמן אומרת, שבאותה שבת, שמסכן המחבל שהיה נתקל בו".

"המשפחות מחכות לכם"

בהמשך ציינה: "גם אני ואחי משרתים במילואים, כמובן שכרגע אנחנו בבית. מכאן, שנינו רוצים לשלוח את כל הכוחות לכוחות הביטחון - תמשיכו במה שאתם עושים, תסיימו את המשימה, אבל תחזרו לבית בשלום. המשפחות מחכות לכם. אנחנו מחכים לכם בבית".

יש דברים שלא ידעת נגיד על רועי ששמעתם במהלך היומיים האחרונים?
"לא יודעת אם לא ידעתי, כי בסופו של דבר אני יודעת מי היה אחי, אני יודעת מה גידלנו פה. הסיפורים התחילו להגיע, כל מיני חברים מתקופות הלימודים, מהיסודי, מבית הספר, מהחוג ג'ודו, מהחוג כדורסל, אבל כולם בסופו של דבר מתרכזים באופי המיוחד שלו. הוא היה נסיך שלי, האור שלי, הלב שלי, אהוב ליבי".

"אני רק רוצה להוסיף, אני מבקשת מכולם, כל מי שיכול - תגיעו ללויה, תעזרו לנו לחלוק לו כבוד אחרון, היום בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. אני מבקשת מכולם להגיע בחולצות לבנות, אני לא רוצה סממני אבל, חולצות לבנות, דגלי ישראל, דגלי גבעתי. בואו לתת לנו חיבוק, בואו נחבק אותו, כולם", קראה. 

עריכה: אמיתי דואק

02/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רועי דאוי ז"ל
רועי דאוי ז"ל  |  צילום: דובר צה"ל
Paris