ניסים משעל וטל שלו

"צריך להגיע למסה קריטית של הרוגים - עשרות אלפים"

שלום בן חנן, בכיר בשב"כ לשעבר, על חקירות השב"כ של מבצעי הטבח ועל מטרות המלחמה: "לזוועה הזו יש רעיון מסדר" • הבהיר: "לסינוואר לא אכפת למות"


אתמול (ד') פרסם השב"כ תיעוד נוסף מחקירת המחבלים שנלכדו אחרי מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס לפני 27 יום, כאשר אחד מהם העיד באכזריות בלתי נתפסת כי, לדבריו: "המשימה שלנו הייתה להרוג. לא היינו אמורים לחטוף, רק להרוג. להרוג את מי שרואים, ואז לחזור". 

שלום בן חנן, בכיר בשב"כ לשעבר (המכון למדיניות נגד טרור באוניברסיטת רייכמן), התייחס לנאמר בחקירות: "מה שבולט מקטעי החקירה - מאחורי כל המעשים המפלצתיים, אפשר לזהות קור רוח ואפילו רציונל. הזוועות הללו היו מתוכננות, ההוראות היו מאוד מדויקות, אפשר להבין שהכוח של המחבל שדיבר עכשיו קיבל הוראות לא לחטוף אנשים, זאת אומרת שהייתה חלוקת עבודה". 

"הסיפור הזה כמעט בלתי נתפס, ומצביע על כך שלזוועה הזו יש רעיון מסדר, יש רציונל מאחוריה", הודה. "הבכירים מחופרים בצורה הטובה ביותר. חיסול דרגי הביניים חשוב יותר. לסינוואר לא אכפת למות, גם עכשיו. אנחנו מדברים על הרוגים באלפים בודדים, אנחנו צריכים להגיע למצב שיש איום קיומי על הרצועה, שואה שנחתה על החברה הפלסטינית שמסכנת את עצם קיומה. אין סיכוי שתהיה עסקה בלי תנאי של עצירת הלחימה".

02/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בית בקיבוץ בארי
בית בקיבוץ בארי  |  צילום: אדי ישראל/פלאש90
Paris