אודי סגל וענת דוידוב

"שום גורם צבאי לא דיבר איתנו"

סוזנה ליברמן, אמו של טל דניאלי ז"ל, עובד חברת חשמל שנהרג מירי כוחותינו: "הוא לא הוכר כחלל צה"ל" • אפרת, אחותו: "הגיע כוח צבאי משום מקום"


טל דניאלי ז"ל, חייל משוחרר שעבד כמאבטח בחברת חשמל, נהרג מירי כוחותינו בתאריך ה־9 לאוקטובר, זאת כשהוא ומתקין נוסף נורו בראשם על ידי כוח לוט"ר שנכנס לשטח כרם שלום.

אפרת איבגי, אחותו, הגיבה על האירוע הטרגי: "סיפור קשה מאוד. היה לטל קשה להישאר באפס מעשה, הוא מיד התנדב וקפץ למשמרת. הגיע כוח צבאי משום מקום. זה אפילו לא היה ירי דו צדדי. הזמן פה מאוד משמעותי. אף אחד מהצבא לא דיבר, לא אמר שום דבר". 

"טל יצא עם הצוות לאבטח עובד חשמל בעוטף עזה", הוסיפה סוזנה, אמו. "היו איתם חיילים שאבטחו אותם, ולקראת סיום העבודה אנחנו לא יודעים בדיוק מה קרה, איך קרה מצב שהחיילים עזבו אותם. בא כוח צבאי מהצד השני של הכביש ובעקבות טעות בזיהוי טל ועובד החשמל השני נורו ונהרגו. הוא לא הוכר כחלל צה"ל, שום גורם צבאי לא דיבר איתנו". 

תגובת דובר צה"ל: צה"ל מצר על עוגמת הנפש של המשפחה, ומשתתף בצערה. צה"ל פועל ונלחם בימים אלו, בארגון הטרור הרצחני חמאס ברצועת עזה. לאחר סיום המלחמה ייערך תחקיר מפורט ומעמיק בנושא לבירור הפרטים עד תום. בסיום התחקיר, יווצר קשר עם המשפחה והתחקיר יוצג בפניהם.

05/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris