ינון מגל ובן כספית

"מהר מאוד הבנו שאנחנו נלחמים לבד בשטח"

סמ"פ יואב לוינסון, לוחם בפלחה"ן של סיירת הנח"ל, על הקרב בו נפל סמ"ר ירון אורי שי, בנו של יזהר: "בהתחלה הראש אמר שצה"ל יצליח להגיע אלינו"


סמ"פ יואב לוינסון, לוחם בפלחה"ן של סיירת הנח"ל, נלחם כתף אל כתף לצד סמ"ר ירון אורי שי ז"ל בקרב הקשה בכרם שלום בשבעה באוקטובר. בשיחתו עם בן כספית ויזהר שי, אביו של ירון ז"ל, תיאר את הרגעים הדרמטיים. 

"באותו רגע היינו שם בשטח, באזור של קיבוץ כרם שלום", סיפר, "התחלנו את תהליך סגירת הצירים. ישר הבנו שאנחנו באיום רציני. אנחנו לא מזהים שום דבר בעין עדיין ורק מקבלים דיווחים בקשר. אנו מזהים רק כמה דקות לאחר מכן. בהתחלה הראש אומר שכל צה"ל יצליח להגיע אלינו ונקבל תמרון, אך מאוד מהר הבנו שמדובר במשהו בסדר גודל הרבה יותר גדול ממה שדמיינו, ושאנחנו נלחמים לבד שם בשטח".

על ירון ז"ל, אמר: "ירון ואני נלחמנו יחד שמונה חודשים. היו מעט מילים שהחלפנו בינינו, ואיזה מבט אחד ממש בהתחלה כשבאנו להיכנס לתוך הקיבוץ, מבט של 'בוא ניתן בראש'. מבט שהכל נאמר בו בלי להגיד כלום. לא היה צריך להגיד יותר מדי. אני לומד להתמודד עם דברים שלא רציתי להתמודד איתם בחיים. חזרתי לצבא כרגע, ואני מחפש מה אני כן יכול לעשות". 

06/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris