אודי סגל וענת דוידוב

"משה חטף כדור בראש, בנו רץ אליו ונהרג עליו"

אודליה אוחיון, אחותו של משה ודודתו של אליעד שנפלו בקרב עם מחבלים באופקים: "גילינו בראשון" • סיפרה: "לאחי היה קשה לראות את העם מתחלק לגורמים"


משה אוחיון ז"ל נפל לצד בנו אליעד ז"ל, בן 23 בלבד, בקרב על העיר אופקים מול אלפי המחבלים שחדרו אל שטח ישראל. במהלך החודשים האחרונים, עמל משה על חיבור בין חלקי העם המפולגים, ואף הקים את מיזם 929, שכל מטרתו היא אחדות.

אודליה אוחיון, אחותו של משה ודודתו של אליעד, סיפרה על הרגע בו הכל השתנה: "הייתי בבית שלי בתל אביב, פתחתי את הטלפון, המשפחה שלי ברובה דתית, אז עשיתי בדיקה שכולם בסדר. משה מספיק לשלוח לנו הודעה על כך שגם אצלם יש מחבלים. עברו עלינו 24 שעות ארוכות ביותר. משה שמע את האזעקות, קפץ החוצה מהבית והלך עם שכן לפתוח מקלטים. הם כבר שומעים את הירי ומכניסים אנשים למקלטים". 

"הם ראו מחבל לבוש מדי צה"ל דורך את הנשק על בחור בן 23 ברחוב", הוסיפה. "משה הרג את המחבל, הגיע מחבל נוסף שיורה לעברו, והם מבינים שהם צריכים לפרוק מהרכב. לאט לאט מתאספים עוד מחבלים. אנחנו מאמינים שהיה משהו כמו 40 דקות של קרב ירי, משה מתחיל לרוץ החוצה מהחצר וחוטף כדור בראש, וכשאליעד רץ לעברו הוא חוטף ונהרג עליו ממש. גילינו שהם נפלו בראשון אחרי הצהריים". 

בסיום דבריה, תיארה אודליה את פועלו של אחיה למען האחדות, ואמרה בעצב: "היה לו קשה לראות את עם ישראל מתחלק לגורמים". 

07/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90
Paris