אודי סגל וענת דוידוב

"לא רוצה שקל, רוצה את בני בבית וזו לא אחריות שלי"

ניבה ונקרט, אמו של עומר המצוי בשבי חמאס, הזעקה נוכח הידיעה בדבר מענקים רבעוניים למשפחות החטופים: "מבועתת שהם חושבים שזה ייקח כ"כ הרבה זמן"


עומר ונקרט, צעיר בן 22, נחטף ממסיבת הטבע בקיבוץ רעים שבעוטף עזה לפני 33 יום. נכון לשעה זו, נוכח הזדקקותו לטיפול תרופתי קבוע, משפחתו וחבריו לא יודעים מה מצבו כבר חודש ימים.

ניבה ונקרט, אמו של עומר, סיפרה על תחושותיה הקשות בעקבות המתרחש: "מה שידענו מאותה שבת ארורה בגלל הסרטון שחמאס פרסם, זה שעומר נחטף על ידם באופן ברוטלי ואלים מאוד, ושהוא שבוי בידיים שלהם. מעבר לזה אנחנו לא יודעים שום דבר 33 ימים. טירוף. שאנחנו נעשה מאמצים לשחרור החטופים והנעדרים? מישהו פה התבלבל? אני לא רוצה שקל, אני רוצה את הבן שלי בבית וזו לא אחריות שלי".

"אני חייבת להאמין שהם מבינים את המשימה הקדושה של להחזיר אותם, כי אחרת הניצוץ בעיניים של אף אחד מאיתנו בעם לא יחזור", הדגישה. "מצד שני, אני חושבת שאנחנו חייבים להמשיך ללחוץ כדי שלשנייה אחת הם לא ימצמצו. כתבו שיהיו מענקים רבעוניים שיסייעו למשפחות במאמצים לשחרור החטופים. אני מבועתת מהמחשבה שהם חושבים שזה ייקח כל כך הרבה זמן. אחד הדברים שאנחנו מאוד עסוקים בו הוא מצבו הבריאותי של עומר, אין שום דבר הומניטרי שנכנס לחטופים שלנו". 

על השיר 'עוד נרקוד' להשבתו של עומר, שכתבה והלחינה דנה וייס, חברה של המשפחה, שיתפה ניבה: "אח של דנה הוא חבר טוב של עומר, וכולם מכירים את כולם. המילים פשוט מדברות את הקול שלי, דנה הצליחה להגיע לתקווה ולציפייה שלי לרקוד עם עומר ריקוד שמח". 

האזינו לשיר 'עוד נרקוד' 

08/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עומר ונקרט
עומר ונקרט
Paris