ניסים משעל וטל שלו

"אנחנו נתונים למשחק אכזרי של חמאס"

ניסים משעל על הניסיונות המורכבים להשיב את החטופים בשטחי הרצועה • טל לב רם ('מעריב' ו־103fm): "במה שקשור לבכירים, אנו לא רואים מספיק פגיעה"


כמדי יום בשעה 07:00 בדיוק, שבו ענת דוידוב, ניסים משעל והכתב והפרשן הצבאי ושדרן 103fm טל לב רם ('מעריב') אל עמדת המיקרופון ואולפן השידור, וסקרו יחדיו את כל העדכונים מהלחימה הקשה מול חמאס בעזה, זה היום ה־34 למלחמה.

"חמאס מצליח לשגע אותנו", טען ניסים. "מתווכים מכל הסוגים משחקים, ובסופו של דבר סינוואר מעבר מסר למודיעין המצרי לפיו לא תהיה עסקה בלי שחרור האסירים. אנחנו נתונים למשחק אכזרי של חמאס". 

בתגובה, טען לב רם: "חמאס הוא אויב שלא מתכוון להישבר, צה"ל מנסה לרכז את הלחץ על העיר עזה. בכל מה שקשור לבכירים, אנחנו לא רואים מספיק פגיעה. בעיר עזה נותרו 200 אלף איש בערך. טיהור העיר עזה מטרור זו משימה של שנים. זה לא יקרה, לא ישמידו את כל המנהרות. התמונה שמתגלה מתחת לאדמה זה הרבה יותר ממה שהעריכו. יש פגיעה בדרגי השטח שהיא טובה מאוד, הבכירים יודעים להסתתר ולנהל את סוגיית החטופים".

ירי רקטות לישראל מעזה // צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90

ירי רקטות לישראל מעזה // צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90

בהמשך, דבריו, התייחס לב רם לסוגיית הירי הרקטי לכיוון ישראל, ואמר: "ירו עד עכשיו סדר גודל של עשרת אלפים רקטות ופצצות מרגמה. ההערכה הראשונה הייתה שיש להם 15-17 אלף רקטות. אין להם בעיה לירות לכיוון תל אביב. ההיבט הרקטי לא מפעיל את הלחץ, הם יירו עוד רקטות וישמרו עוד רקטות". 

"חלק ממטרות המלחמה של הצבא, כפי שאני מבין אותן, מתעסקות גם בשינוי המצב בגבול הצפוני", הדגיש. "השורה התחתונה היא מה נקודת הסיום". 

09/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים משעל
ניסים משעל  |  צילום: 103fm
Paris