ינון מגל ובן כספית

"אני מתחיל לראות סימני שבירה צבאיים של חמאס"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') על המתרחש ברצועה בימי המלחמה: "נצטרך להוריד אותם על הברכיים" • טען: "האיראנים מחכים לראות את תוצאות הקרב בעזה"


ביום ה־34 ללחימה מול חמאס, לצד החשש לפתיחת חזית צפונית מול חיזבאללה, עולה השאלה איך תתקדם המלחמה. הכתב והפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13') הביא פרטים על המתרחש ברצועת עזה בימים אלה.

"יכול להיות שיהיה מצב בו הלחץ שלנו על חמאס מבחינה צבאית יכול להוציא חלק מהחטופים", הבהיר. "אני לא יודע אם אפשר לסמוך על זה. הייתי משחרר את כל האסירים הפלסטיניים, כי אני חושב שעוד מעט חמאס יקרוס ונצטרך לחפש את כל החטופים במנהרות. אם החבר'ה בצבא יעשו את מה שהם אומרים, נצטרך בסופו של דבר להוריד אותם על הברכיים. חייבים שחמאס ייכנע. אני מתחיל לראות סימני שבירה צבאייים של חמאס".

עוד הוסיף, כי: "עד עכשיו היה להם פיקוד מאוד ברור, מותנה, תגובתי, יוזם, היה קשר ביניהם, הבנה של מח"טים מה צריך לעשות. מאתמול אני רואה חוסר הבנה של התמרון הקרקעי של צה"ל. באיזשהו מקום הם קטועי איבר מסוים, אני רואה שהם חטפו מכה. אני חושב שאנחנו עדיין קצת עדינים ביחס לאוכלוסיה. חייבים לשבור אותם". 

על הלך הרוח בקרב הפלסטינים, אמר יחזקאלי: "אומרים שהפקירו אותם, אפילו יש ביקורת על חיזבאללה. תפתחו את הגבולות. אתה יכול לעזור להם לצאת. פגשתי שלושה מיליון פליטים סוריים בגרמניה. החלום של כולם הוא לצאת מהרצועה, מה הבעיה? מי שלא רוצה להילחם ורוצה באמת חיים, שייצא מהרצועה. בהנהגה שלנו כרגע לא רואים את היום שאחרי". 

"האיראנים, נסראללה וכל שלוחותיהם, ראו על הצג שלהם ערב שמחת תורה שאנחנו חברה חלשה", הבהיר הכתב והפרשן לענייני ערבים בסיום דבריו. "הם תהו אם זו נקודת השבר בה צריך לקפוץ לעגלה. האיראנים מחכים לראות את תוצאות הקרב בעזה". 

09/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: עטיה מוחמד/פלאש90
Paris