אודי סגל וענת דוידוב

"את אסף אני מכיר מאז שנולד, מחיר המלחמה אדיר"

סגל סיפר בכאב על היכרותו עם סרן אסף מסטר ז"ל שנפל בקרב ברצועה • טל לב רם ('מעריב' ו־103fm) על המו"מ להשבת החטופים: "יש פה דילמות אכזריות"


כמדי יום בשעה 07:00 בדיוק, שבו ענת דוידוב, אודי סגל והכתב והפרשן הצבאי ושדרן 103fm טל לב רם ('מעריב') אל עמדת המיקרופון ואולפן השידור, וסקרו יחדיו את כל העדכונים מהלחימה הקשה מול חמאס בעזה, זהו היום ה־44. 

בפתח הדברים, סיפר אודי בכאב על היכרותו עם סרן אסף מסטר ז"ל, קצין הנדסה מקיבוץ בחן שנפל בקרב בצפון הרצועה. "כל כך הרבה קורבנות, כל כך הרבה מעגלים. את אסף אני מכיר מאז שהוא נולד", תיאר, "מחיר המלחמה הוא מחיר אדיר". 

"ההנהגה צריכה לקנות את האמון שלה במעשים", הבהיר באשר לסוגיית החטופים. "המערכה למיטוט חמאס ולגביית מחירים היא חשובה, אבל יש לה זמן. לשחרור החטופים אין זמן. העיקרון הזה חייב להדריך את ממשלת ישראל". 

"לכולם ברור שזו לא תהיה עסקת החלומות"

בהמשך, הביא לב רם פרטים נוספים על המתרחש בנדון: "נדמה לי שקודם כל יש הבנה שזה הדבר המרכזי כרגע. לכולם ברור שזו לא תהיה עסקת החלומות ועסקה חלקית בלבד. יש פה דילמות אכזריות". 

"יש לחימה שמתרחשת בשטח, והיא התחזקה בסוף השבוע האחרון", הוסיף. "יש את שיפא, ויש כוחות שעושים חיפוש אחרי מנהרות. במקביל, נכנסו למהלך מאוד משמעותי בסוף השבוע האחרון, בשכונות קשוחות. הקרבות הקשים שמתרחשים כעת הם לא סתם, יש להם סיבה. הלחימה באמת התגברה. אנחנו רואים שמספר החללים עלה ביממה האחרונה, זה חלק מזה, אבל לא רק. מפקדים הולכים קדימה. זה קרב קשה, והוא מתקדם בקצב יחסית מהיר. גם אחרי שיכבשו את השכונות הללו, תימשך בהן הלחימה". 

19/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אודי סגל
אודי סגל  |  צילום: 103fm
Paris