ברית דמים

ראש המרכז הישראלי־הדרוזי ד"ר אמיר ח'ניפס על האבדות הרבות בעדה הדרוזית מפרוץ המלחמה: "מאז ומתמיד היינו בחוד החנית, וכך נמשיך"


"אחינו ואחיותינו לנשק בני העדה הדרוזית, אנחנו מצדיעים לכם, כואבים את כאבכם ומשתתפים בצערכם. אחים לנשק עומדים לצד העדה הדרוזית השולחת את מיטב בניה ובנותיה להגנת ישראל, חברה שותפה מלאה בכל החובות כבר שבעים וחמש שנה וביתר שאת בשבועות האחרונים. אנחנו קוראים לחוקק פתרון מוסכם באופן מיידי. לכבודם ולמען החיים המשותפים של כולנו במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית שמעניקה שוויון זכויות לאחינו הדרוזים". 

כך כתב ד"ר אמיר חניפס, חבר בתנועת 'אחים לנשק', ראש המרכז הישראלי־הדרוזי ומוביל התנועה הדרוזית למען שוויון ודמוקרטיה, בתגובה למספר הקורבנות בעדה מתחילת המלחמה. 

בשיחתו עם ינון מגל ויוסי יהושוע, התייחס לדברים: "הייתי אתמול בניחומים גם בפקיעין וגם בבית ג'ן. פגשתי את המשפחות. כמו כל עם ישראל, ליבי עם המשפחות, כואב הלב, וכולנו מקווים לימים יותר טובים", אמר. 

הוא הוסיף: "העדה הדרוזית היא חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית ובשר מבשרה של מדינת ישראל. מה שכל המדינה חווה בחודש וחצי האחרונים, גם אנחנו עוברים את זה. כולנו כאבנו את מה שקרה ב-7 באוקטובר".

"כולנו שותפים מלאים במאמץ של המלחמה ואנחנו רוצים לראות ניצחון בעזה", הבהיר, והדגיש: "מאז ומתמיד היינו בחוד החנית וככה נמשיך. הדרוזים רואים במדינת ישראל כמדינה שלהם, אוהבים את המדינה, חלק מהחברה הישראלית. המדינה יקרה להם".

"אתמול ישבתי בניחומים בפקיעין והסתכלתי על האבא שחזר מהמילואים על מדים עם הדרגות על הכתפיים, ומצד שמאל שלו יושב הבן שלו עם הדרגות על הכתפיים שגם חזר ממילואים, וכל הצעירים מכל היחידות שבאו לנחם ולהשתתף בצער של המשפחה ואתה מסתכל אילו אנשים יש בעדה, איזו אהבה יש למדינה, איזו הירתמות יש בחברה הדרוזית למדינה ומלחמה וזה כבוד וככה נמשיך להיות", אמר. 

לדבריו, "ככה ראינו בעצמנו עוד לפני קום המדינה וככה נמשיך להיות. שום דבר לא ישנה את זה אצלנו. אנחנו אוהבים את המדינה, זו המדינה שלנו, אנחנו נמשיך לתת כי אנחנו נלחמים על הבית, כמו שכל אחד ממדינת ישראל נלחם עכשיו על הבית שלו".

עריכה: אמיתי דואק

19/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: דובר צה"ל
Paris