ינון מגל ובן כספית

"הריכוך האווירי היה אמור להיות הרבה יותר משמעותי"

יוסי יהושוע ('ידיעות אחרונות') על התנהלות הלחימה בימים האחרונים • ינון מגל על ביקורו בתוך הרצועה: "ראיתי כמה עזה הרוסה, זה היה מרשים ומשמח"


גם היום (א') שב ינון מגל אל עמדת השידור ואולפן התחנה, והפעם אירח לצדו את הכתב והפרשן הצבאי יוסי יהושוע ('ידיעות אחרונות'). בפתח התוכנית, שוחחו השניים על התקדמות המלחמה מול חמאס, זה יומה ה־44.

"היינו אמורים להיכנס בבוקר, ובגלל כלי שנתקע נכנסנו רק אחר הצהריים", תיאר ינון את כניסתו לשטח רצועת עזה לצד הכוחות המבצעים את התמרון הקרקעי. "נכנסתי עם טנק, זה סיוט לנסוע בטנק. נכנסנו עד החוף. נכנסתי עם החיילים, היה צחוקים. ראיתי כמה עזה הרוסה, זה היה מרשים וגם משמח, כי צריך להכות בהם שוק על ירך. נשרפו יהודים, נבעיר להם את כל העיר". 

בתגובה, תיאר יוסי: "אני נכנסתי בנמר. טנק הופך את הבטן. אני חושב שהריכוך האווירי היה אמור להיות הרבה יותר משמעותי, כמו בכניסות הראשונות. בכניסות הראשונות, כל מי שגר באשדוד שמע את המטוסים והתקיפות. המכה צריכה להיות הרבה יותר משמעותית". 

על הזירה הצפונית, אמר: "מישהו שאל ובדק מהי התוחלת של המלחמה הזו? זו תהיה מלחמה נוראית. הרחבת את לבנון, אבל התכלית שלך היא להרחיק את כוחות חיזבאללה כדי שתושבי הצפון יחזרו". 

19/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוסי יהושוע
יוסי יהושוע  |  צילום: יניב מורוזובסקי/103fm
Paris