ינון מגל ובן כספית

"מישהו טען שהצבא לא נכשל? יש כאן ראש ממשלה"

יועץ התקשורת ברק סרי על הזירה הפוליטית בימים שלפני המלחמה • ינון: "מה רה"מ היה צריך לעשות? להגיד שהוא מבטל את הרפורמה ואז לא הייתה התקפה?"


גם היום (ג') ינון מגל אל עמדת השידור ואולפן התחנה, והפעם אירח לצדו את יועץ התקשורת ברק סרי. בפתח התוכנית, שוחחו השניים על התקדמות המלחמה מול חמאס, זה יומה ה־46. "אלה מספרים מטורפים שאתה לא יכול להכיל, אנחנו בתקופה מטורפת", טען ינון.

"אם הצבא התריע, למה לא דרכו את המערכת באותו הלילה?", תהה. "למה הפסיקו להאזין לחמאס וטענו שחמאס מורתע? למה יומיים לפני אמרו 'בואו ניתן לחמאס יותר ממה שאנחנו נותנים'?. לא הבנתי את האירוע. מה רה"מ היה צריך לעשות? להגיד שהוא מבטל את הרפורמה ואז לא הייתה התקפה". 

בתגובה, השיב סרי: "כל בוקר לקום עם הותר לפרסום על הרוגים, חללים, נופלים גיבורים, הלב נקרע. שני הבנים שלי גויסו באותה השבת, שניהם ביחידות לוחמות. הסיפורים על החללים, באמת מלח הארץ, האנשים הטובים והערכיים ביותר. חבל שאנחנו מתוודעים לאנשים כל כך טובים רק כשהם נופלים. מישהו טען לרגע שהצבא, השב"כ ואמ"ן לא נכשל? יש כאן ראש ממשלה".

על סוגיית החטופים, אמר: "בסוף הסיפור הוא הימים בהם הצבא צריך לעצור. הבעיה היותר גדולה היא מה עושים בחמישה ימים כשהצבא עומד בסוג של הפסקת אש, כשאין לך באמת עם מי לעשות שם הסכם".

לשיחה הצטרף הכתב והפרשן הצבאי ושדרן 103fm טל לב רם ('מעריב'), והביא פרטים נוספים על התקדמות הלחימה: "לא כקלישאה, אין לאן לחזור ברוב השכונות של העיר עזה". 

21/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: CHRISTOPHE ENA/POOL/AFP via Getty Images
Paris