פרק בונוס: איינשטיין כמו שלא הכרתם

חושבים שהכרתם את כל אודותיו של הגאון המוזיקלי? • דודי פטימר על החלקים בחייו של אריק שנותרו מסתוריים, עד ימינו אנו


אין כל ספק שאחד היוצרים והזמרים המוערכים ביותר בעולם התרבות הישראלי מראשיתו הוא אריק איינשטיין. לציון עשור לפטירתו, התחקה חוקר המוזיקה דודי פטימר בסדרת ההסכתים הדוקומנטרית החדשה שלו 'חייו מלאי שיר' אחר תחנות חייו המקצועיות, הטבולות בערימות של כישרון, שיתופי פעולה נפלאים, וכאב גדול על לכתו.

בארבעת הפרקים הקודמים יצאנו למסע אל סיפורו של אריק, החל מילדותו ועד מותו, לאורך התחנות המשמעותיות (מקצועיות ואישיות) בקריירה הענפה שלו בת 56 השנים. שמענו מקולו שלו את הסיפורים מאחורי השירים, שיקופם את חייו והשינויים שחלו בקו האומנותי שלו לאורך השנים דרך שיתופי הפעולה הרבים שליוו את יצירתו.

פרק זה, בשונה משאר פרקי הסדרה, אינו טומן בחובו סיפורים על חייו של אריק ואינו מורכב משירי דגל או מלהיטים מוכרים, אלא מאיר זרקור על הצדדים האחרים והפחות מוכרים של אריק בשיתוף הקלטות נשכחות ובלתי ידועות (חלקן נדירות מאד) מכל שנות הקריירה שלו. מטרתו של פרק זה היא להציג את שלל הגוונים של איינשטיין האמן - הרציני, הדרמטי, הכואב, האוהב, המצחיק והתיאטרלי. 

הפודקאסט 'חייו מלאי שיר' לוקח אותנו אל סיפור חייו של אריק איינשטיין, ועובר דרך כל התחנות שעיצבו את אישיותו והקריירה של אחד הזמרים הגדולים בתולדות המוזיקה הישראלית.

24/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריק איינשטיין
אריק איינשטיין  |  צילום: אלונה איינשטיין
Paris