סיפורו של אריק איינשטיין - חייו מלאי שיר - פודקאסט

עם דודי פטימר

צאו איתנו למסע מוזיקלי אל חייו של אריק אינשטיין דרך השירים והסיפורים. גם אם חשבתם שהכרתם הכול על אריק, תנו לדודי פטימר לגלות לכם סודות על הגאון המוזיקלי בפודקאסט מרתק זה.

אריק איינשטיין
פרק בונוס: איינשטיין כמו שלא הכרתם
חושבים שהכרתם את כל אודותיו של הגאון המוזיקלי? • דודי פטימר על החלקים בחייו של אריק שנותרו מסתוריים, עד ימינו אנו
24/11/2023
אריק איינשטיין
פרק 4: שיר סיום
דודי פטימר על המשברים האישיים של אריק, הסכסוכים המתוקשרים, ההתבטאויות הפוליטיות, השנים האחרונות ומותו הטרגי בגיל 74
24/11/2023
אריק איינשטיין
פרק 3: אוהב להיות בבית
חוקר המוזיקה דודי פטימר על התאונה הקטלנית שגרמה לאריק להסתגר בבית, ההתפכחות אחרי רצח רבין והכישלון המשמעותי הראשון
17/11/2023
פרק 2: עטור מצחו
מהפכת הרוק עפ"י אריק בסוף שנות ה־60 וה־70, החל מהצלחת 'החלונות הגבוהים', המפגש פורץ הדרך עם שלום חנוך, וההחלטה לפרוש מהופעות
10/11/2023
פרק 1: איך הכול התחיל?
בחזרה אל תחילת דרכו המקצועית של אריק איינשטיין, שהגיע לפסגת עולם התרבות • חוקר המוזיקה דודי פטימר שב אל שנותיו הראשונות בקריירה של הזמר
03/11/2023
עוד קטעים

ב-26 בנובמבר נציין עשור לפטירתו של אריק איינשטיין, זמר, שחקן, יוצר, מגדולי האמנים בישראל, אמן פורץ דרך שביצירתו רבת השנים והגוונים הצליח לצייר את פניה היפות וגם העוקצניות של הישראליות, לדלג בקלילות בין הנימה האישית לאמירה הקולקטיבית, ובקולו החם והעמוק להוות פסקול של מדינה שלמה.

איינשטיין, הצבר האולטימטיבי, תחזק קריירה מפוארת בת 56 שנים שידעה עליות, מורדות, הצלחות, כישלונות ואינספור שיתופי פעולה שהגדירו מחדש את התרבות הישראלית, אבל הדבר שנותר זהה אצלו לכל אורך הדרך זו הנאמנות שלו לעצמו ולשיריו.

למעשה, שיריו, הן אלה שיצר והן אלה שביצע ובפיו, נשמעו אוטוביוגרפיים, היוו מראה מובהקת לחייו, למחשבותיו, לרגשותיו וללבו, ונותרו כאלה עד יומו האחרון. גם בתקופות ששיריו לא זכו לחשיפה או להערכה הראויה בשל חילופי העונות והזמנים, אריק לא חדל מליצור ולהקליט כי עבורו, וגם עבורנו, השירים היו אוויר לנשימה.

שיריו, המוכרים ואלו שפחות, היוו עבורנו את ההשראה ליצירת סדרה זו ('חייו מלאי שיר') בת ארבעה פרקים (ובונוס) בדיגיטל של 103fm כי דרך השירים בעצם ניתן ללמוד על חייו האישיים והמקצועיים, רגשותיו הכמוסים ביותר ואופיו של איינשטיין.

בפרקים אלו, הערוכים בסדר כרונולוגי, נצא דרך השירים אל סיפור חייו, כשלא המגיש יספר אותו, אני, אלא בעיקר אריק, בקולו, בדיבורו ובשיריו – יפתח לנו צוהר אל סיפורו המרתק, העצום, המרגש, המצחיק, הטרגי והאנושי כי הרי חייו, כמו חיינו, מלאי שיר.