אודי סגל וענת דוידוב

"מצב של שמחה, בכי וצחוק"

דני אנגל, אחיו של רונן הנמצא בשבי חמאס, על שחרור גיסתו קרינה ואחייניותיו מיקה ויובל • על חטיפת אחיו: "תיארתי לעצמי שלא בטוח שאראה אותו יותר"


אתמול (ב'), כחלק מהפעימה הרביעית של עסקת החטופים, שבה קרינה אנגל־ברט מקיבוץ ניר עוז משבי חמאס, זאת לצד בנותיה מיקה בת ה־18 ויובל בת ה־11. רונן אנגל, בן זוגה של קרינה, עדיין נמצא בשבי, זהו היום ה־53. 

דני אנגל, אחיו של רונן, סיפר על תחושותיו בעקבות המתרחש, ואי חזרתו של אחיו: "מההתחלה ידענו שהם בסטטוסים שונים כנראה, כי באותו בוקר רונן היה חמוש והוא יצא החוצה ממש מוקדם, את זה אנחנו יודעים עוד מהתכתבות עם קארינה כשהיא עוד הייתה בממ"ד. בסביבות השעה 10:00 עלה סטורי מהטלפון שלו שמחבל צילם את עצמו. זה רגע שמבחינתי כבר תיארתי לעצמי שאת רונן לא בטוח שאני אראה יותר, למרות שאני מנסה לבנות אופטימיות".

"כרגע יובל ומיקה וקרינה חזרו, וזה היה חתיכת מסע מטלטל, היינו מוקפים בהמון אנשים מדהימים לאורך כל הדרך. עוד ניקח כמה שעות של נשימה ונחזור להילחם על רונן", הוסיף. 

מה עם יובל? מה קרה לה?
"היא פצועה ברגל, אבל כנראה לקחו אותה בכיסא כדי שזה יעבור לוגיסטית יותר מהר, לא משהו מעבר".

מה יש לה ברגל?
"אנחנו עוד לא יודעים בדיוק אפילו. אתמול זה היה מצב של שמחה ובכי וצחוק, והיינו כולם פתאום ביחד. מיקה ישר באה וחיבקה אותנו והמשפט הראשון שלה היה 'תראו איך רזיתי בלי לעשות ספורט', זה הומור של משפחת אנגל. הן שלושתן מדהימות. אני קצת מחייך, משהו שלא קרה ב־50 ומשהו הימים האחרונים".

עוד הוסיף: "נגמרו לי המילים המטורפות, המוגזמות, כדי להסביר את המצב בלי שזה יישמע לעצמי כמו קלישאה. זה פשוט גדול מהחיים כל הדבר הזה. אתה נמצא בתוך סיטואציה שקשה לך להכיל אותה. פתאום נוחת מסוק והן נכנסות, אלה דברים שאתה רואה בסרטים, אלה לא החיים, ופתאום זה הופך להיות החיים, כל הדבר הזה. איך הן? אני חושב שהן מאושרות שחזרו. מקלחת טובה, פיג'מה נורמלית".

היו שם בכלל תנאים סניטריים?
"לא הספקנו להגיע לזה, אני רק יכול להגיד לך שהתספורת של יובל הייתה נראתה מאוד מוזרה בלשון המעטה, וכששאלנו אז מסתבר שקארינה סיפרה אותה כי היה לה שם איזה בלגן בשיער וכאלה. אני מתאר לעצמי שהתנאים הסניטריים שם לא היו מי יודע מה, אבל סך הכול הן ממש בסדר".

בינך לבין עצמך חששת לרגע שזה לא יקרה?
"על רונן, מאוד קשה לי, עליהן הייתי די משוכנע שבצורה כזאת או אחרת אנחנו נקבל אותן חזרה כי גם האנשים המדהימים שליוו אותנו, גם מפיקוד העורף וגם מהמטה של גל הירש, הם די נסכו בי ביטחון על זה שיובל ומיקה וקרינה בסדר, מה שהם לא כל כך אמרו לנו על רונן. עכשיו אנחנו מבינים שאנחנו צריכים עוד פעם לשנס מותניים וגם להיות פה בשבילן, מה שהן רק יירצו וקרינה פה אז היא כמובן תיקח את המושכות כמו שהיא יודעת. אנחנו נקווה שכולנו נחזור להיות ביחד גם עם רונן". 

עריכה: אמיתי דואק

28/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יובל, מיקה וקרינה אנגל ששוחררו משבי חמאס
יובל, מיקה וקרינה אנגל ששוחררו משבי חמאס  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris