ינון מגל ובן כספית

"אלה מפלצות, אנו נתנו להם את היכולת לעשות זאת"

מגל טען לאחריות של הסכם אוסלו בפרוץ המלחמה • כספית: "נתניהו היה יכול לתקן את אוסלו 90 אלף פעם, והוא לא עשה זאת"


בפתח שעת התוכנית השנייה, שוחחו בן כספית וינון מגל על השלכות המלחמה המורכבת מול חמאס, זהו יומה ה־53. "אתה באמת לא מבין את הקשר בין אוסלו וההתנתקות לבין מה שקרה?", שאל ינון. "מי שחי פה בשלושים שנה האחרונות זוכר את כל הימין צועק 'אל תתנו להם רובים'. אנחנו התמודדנו עם בקבוקי תבערה. אוסלו יצר את המפלצת הזו שעלתה לנו ביותר מאלף נרצחים. אנחנו יצרנו את הטירוף הזה. לא רצינו להיות כובשים, אז הם כבשו אותנו". 

בהמשך, הבהיר: "כשהם כובשים אותנו, אנחנו רואים מה הם עושים לנשים ולילדים. אלו שתי האופציות פה, או שאנחנו נכבוש את הערבים או שהם יכבשו אותנו. אלה מפלצות, אנחנו נתנו להם את היכולת לעשות זאת. הימין הזהיר. איך נוצרה מפלצת כזו ברצועת עזה? האמריקנים מדברים על לתת לרשות הפלסטינית את הרצועה ובשמאל עדיין מדברים על זה שצריך לתת להם מדינה פלסטינית". 

"אף אחד לא מדבר על מדינה פלסטינית, מדברים על הקטנת החיכוך במקום הגדלתו", טען בן בתגובה. "לצבא כבר אין כוח להגן על כל הגבעות הללו. הקמפיין שאני מזהה אותו, במקום 'נתניהו אשם' לומר אוסלו, לא יתפוס מסיבה פשוטה: בתווך הזה, 17 שנה, היה ראש ממשלה בשם נתניהו, הוא היה יכול לתקן את אוסלו תשעים אלף פעם והוא לא עשה את זה. להגיד שצמחה מפלצת בלי לומר מי גידל אותה זה צחוק מעבודה". 

28/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris