ינון מגל ובן כספית

בן: "כרגע סינוואר פגש יותר חטופים מנתניהו"

בן כספית על התנהלות רה"מ מפרוץ המלחמה • ינון מגל: "ודאי שיש לו אחריות כראש ממשלה, אך ככל שעובר הזמן מתברר שהמחדל הצבאי והמודיעיני היה מטורף"


לאחר ימים רבים, שבו בן כספית וינון מגל אל עמדת השידור, וסקרו יחד את הלך הרוח ביומה ה־53 של המלחמה הקשה מול חמאס. "פתאום הם נהיים חסידי אומות עולם, השפלים האלה", התייחס ינון לסרטונים שמוציא חמאס משחרור החטופים. "אתם פצחתם בקמפיין ביבי אשם, ודאי שיש לו אחריות כראש ממשלה, אבל ככל שעובר הזמן מתברר שהמחדל הצבאי והמודיעיני היה מטורף".

בהמשך, הסביר: "אני לא חושב שחליוה צריך לתדרך עיתונאים על הסיפור ולהתעסק בזה בזמן מלחמה. אני חושב שכרגע צריך להניח את כל הדבר הזה. הקטע הוא שאתם לא עוצרים, אתם תוקפים את נתניהו בוקר, צהריים וערב. הכל התחיל באוסלו, המשיך בהתנתקות, ויצר את המציאות העגומה, גם ביהודה ושומרון אנחנו לא בסוף הדרך". 

בתגובה, השיב בן: "אין שום קשר למחדל המודיעיני והמבצעי, היה מחדל מודיעיני עצום, ומבצעי אחריו. כל הקונספציה של המכשול קרסה, וזה בכלל לא קשור למחדל של ראש הממשלה כפי שהוא הסביר את זה חמישים אלף פעם בקולו. כרגע סינוואר פגש יותר חטופים מנתניהו, הוא היה פעמיים בעוטף ולא פגש מקומיים".

"זה כל כך אחד לאחד מלחמת יום כיפור שאפשר להצטמרר", טען. "ועדיין - מה קרה כשהייתה התרעת אמ"ן? שלוש פעמים נתניהו קיבל התרעות דרמטיות מאמ"ן על כך שאויבינו מזהים שיש הזדמנות. כל התבהלות היו מוצלחות. נתניהו קבע מדיניות להכיל את חמאס". 

28/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris