ניסים משעל וטל שלו

"דברים לא הסתדרו כפי שחיזבאללה ציפה"

קמ"ן פד"ם ועוזר מודיעין בלשכת רה"מ לשעבר אל"מ (מיל') אורי הלפרין על הזירה הצפונית: "עצם העובדה שתושבים לא יכולים לחזור לבתיהם מחייבת במהלך"


"מתקפת פתע בלבנון? זה הזמן למהלך מדיני גדול בצפון: ממשלת ישראל, שבחרה לנהל מערכה טורית, שגורסת כי קודם נכריע את עזה ואחר כך נתפנה ללבנון, חייבת לשנות גישה. המציאות בגבול הצפון, שחייבה עשרות אלפי תושבים לעקור מביתם, מצריכה מישראל לשלב את המהלכים". 

כך כתב במאמרו אל"מ (מיל') אורי הלפרין, לשעבר קמ"ן פד"ם ועוזר מודיעין בלשכת ראש הממשלה, זאת באשר למצבה של הזירה הצפונית במהלך המלחמה המורכבת מול חמאס. בשיחתו עם ניסים משעל וטל שלו, התייחס לדברים.

"ברור שהמציאות בגבול הצפון היא לא משופרת", טען. "עצם העובדה שתושבים לא יכולים לחזור לבתיהם על הגבול מחייבת את ישראל להתחיל באיזשהו מהלך, הייתי אומר שהוא בעיקר מהלך מדיני, לצד הפעילויות הצבאיות. אני מעריך שנסראללה לא ימהר לקבל את החלטת מועצת הביטחון לחזור לקו הליטני, אבל צריך לזכור שחיזבאללה הוא לא רק ארגון איראני, אלא גם לבנוני". 

בהמשך, הוסיף: "אני חושב שכבר הייתה התנגשות בין כוחותינו לחיזבאללה ב־50 הימים האחרונים, וחיזבאללה לא הצליח להשיג את מטרותיו, דברים לא הסתדרו כפי שהוא ציפה". 

30/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris