אודי סגל וענת דוידוב

"אפשר להביא הכרעה בחאן יונס"

ראש אגף מבצעים לשעבר אלוף (מיל') ישראל זיו על המשך הלחימה, ברקע פיצוץ המו"מ על עסקת חטופים: "אני חושב שהם יסגירו את נשקם אם המהלך יצליח"


על רקע פיצוץ המשא ומתן מול חמאס בנושא עסקת החטופים, אתמול (ש') התחדשה המלחמה באופן רשמי, לרבות ירי הרקטות ופעילות כוחות צה"ל בשטחי רצועת עזה. ראש אגף מבצעים לשעבר אלוף (מיל') ישראל זיו הגיב למתרחש. 

"אם חמאס מבין שהולכים במלוא הכוח, יכול להיות שיש הזדמנות של הרגע האחרון", טען. "אני חושב ש־99 אחוז מההחלטה של חמאס בנויה על הלחץ הצבאי ולא על הלחץ או ההסדר הפוליטי. המערכה הבאה יותר מורכבת, קודם כל כי מבינים שחלון הזמן לא נשאר פתוח, מדובר באגוז קשה אפילו יותר מהעיר עזה. יש פה את העניין של הפליטים שזרמו מצפון הרצועה לדרום, ויש פה את הלחץ האמריקני. הם לא רוצים לראות תמונות דומות למה שהם ראו בעזה". 

בהמשך, הבהיר: "אם נשכיל לעשות את המהלך הזה מספיק נכון, אפשר להביא להכרעה, זה צריך להיות הרבה יותר מהיר, חזק ומדויק. זה בדיוק האתגר העומד בפני צה"ל. אפשר להביא הכרעה בחאן יונס. אם מערכת הפיקוד והשליטה שם תיפגע, זה יכול להביא להכרעת חמאס. אני חושב שהם יסגירו את נשקם אם המהלך בחאן יונס יצליח".

בסיום דבריו, הבהיר ראש אגף מבצעים לשעבר: "הלחימה בחאן יונס מאוד קשה, היא סיפור יותר קשה בגרם מדרגות שלם מעל עזה. זו עיר מאוד צפופה ומאוד לוחמנית, זה לא סתם שההנהגה בחרהל להתבצר שם. זה ייקח כמה שבועות ארוכים, ודאי שזה לא מהלך מהיר". 

03/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל זיו
ישראל זיו  |  צילום: גיא חמוי
Paris