אודי סגל וענת דוידוב

"ארגוני הנשים הבינלאומיים פשטו את הרגל"

ח"כ מרב מיכאלי עם ביקורת קשה: "הן פשוט מפרקות את הפמיניזם" • הודתה: "לא מתעדכנת מיו"ר האופוזיציה, הוא לא מעדכן"


הבוקר (ב') החל יומה ה־59 של המלחמה הקשה מול חמאס, שנפתחה במסע טבח רצחני של מחבלי חמאס בשטח ישראל, ובמעשי זוועות כלפי גברים, נשים, קשישים וילדים, שהדעת מסרבת להעלות על הדעת, כאשר רק שלשום (ש') ארגון הנשים של האו"ם גינה לראשונה את מעשי הזוועות ב־7 באוקטובר. יו"ר העבודה מרב מיכאלי גינתה את ארגוני הנשים נחרצות.

"ארגוני הנשים הבינלאומיים פשטו את הרגל ביחס שלהם לפשעים שנעשו לנשים בישראל. הן לא רק בוגדות בנשים בישראל, הן פשוט מפרקות את הפמיניזם. כי היום אלה ישראליות, מחר מי זה יהיה? אבל אני כן רוצה לתקן שבאירופה אנחנו מקבלות ומקבלים תמיכה רבה, בגרמניה, באנגליה. אני שומרת על קשרים מאוד טובים עם המפלגות האחיות שלנו, הסוציאל דמוקרטיות בעולם, ואני הייתי בוועידת המפלגות האלה שממנה יצאה הודעה שחד משמעית גינתה את הטבח מכל וכל וקראה לשחרור החטופים, ובאותה העת גם לא קראה להפסקת אש", סיפרה. 

המשיכה ואמרה: "ככה שזה לא שאנחנו לגמרי לבד בעולם. זה נכון שהשמאל שקורא לעצמו פרוגרסיבי התבלבל התבלבלות מוחלטת, וכשאנחנו רואות ורואים הפגנות שצועקים בהן ג'יהאד וזה כאילו תחת הכותרת של זכויות אדם, אז אתה מבין שיש תקלה מאוד חמורה".

במהלך השיחה, התייחסה גם לראש האופוזיציה יאיר לפיד, וטענה: "אני לא מתעדכנת מיו"ר האופוזיציה אבל אני כן חברה בוועדת החוץ והביטחון, מזה הרבה מאוד שנים. הוא לא מעדכן. לא אני זאת שאמונה על ניהול האופוזיציה. כשאני עשיתי את זה, עשיתי את זה אחרת לגמרי, ללא ספק".

"בסוף אבו מאזן עוזר לישראל לסכל פיגועי טרור נקודה"

עוד ציינה: "אני הייתי בעד מיגור חמאס כשהוא היה הרבה יותר קטן, כשזה היה הרבה יותר אפשרי, והיה כרוך במחיר קטן בהרבה. התזה של נתניהו שגרסה שבשביל להימנע בכל מחיר מהסדר מדיני, ממדינה פלסטינית צריך לחזק את חמאס - הוא עומד בבסיס הדבר שאנחנו מתמודדות ומתמודדים איתו היום".

"הימין עכשיו בקמפיין של אין הבדל בין חמאס לבין הרשות הפלסטינית. ככל שהתנהגותו של אבו מאזן וחלק מהבכירים שלו היא מחפירה בהקשר הזה של הטבח, מבישה וממש מגעילה - בסוף, אני מנהיגה בישראל ואכפת לי האינטרס הישראלי, ובסוף אבו מאזן, ויגידו את זה כל בכירי מערכת הביטחון לדורותיהם, עוזר לישראל לסכל פיגועי טרור נקודה", הוסיפה.

"בסוף יש פה ארגון שהכיר במדינת ישראל ומשתף איתה פעולה, לעומת ארגון שמעוניין להשמיד את מדינת ישראל. אחד צריך להשמיד, ואחד צריך לעבוד איתו בשביל שאנחנו נפסיק את מעגל הדמים המחריד הזה", הבהירה.

עריכה: אמיתי דואק

04/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מרב מיכאלי
מרב מיכאלי  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris