מעגל דמים

צמד המגישים על המתיחות ארוכת השנים בין ישראל לחמאס • בן: "לנתניהו היה נוח לגדל את חמאס" • ינון: "אתם עושים ממנו בובת וודו"


בפתח שעת התוכנית השנייה, שוחחו בן כספית וינון מגל על השלכות המלחמה, זהו יומה ה־59. "כספי המיסים ששייכים לפלסטינים, כי אנחנו גובים מיסים בשבילם, עוברים מישראל לרשות, והרשות כל השנים מקצה חלק לעזה כי היא חלק מהרשות", הסביר בן. "אבו מאזן ב־2018 הפסיק את הכסף הזה, ונתניהו הביא במקומו את הקטארים".

"יש פה ראש ממשלה שנמצא 17 שנה בתפקיד, בהם חמאס גדל מגור למפלצת על הכסף שלו ועל המדיניות שלו", הוסיף. "הוא הסביר את זה, הוא תירץ את זה. לנתניהו היה נוח לגדל את חמאס. כשאתה מעביר 30 מיליון דולר בדולרים, זה טס ישר לטרור".

על הירי ביובל קסטלמן ז"ל, שנטרל את המחבלים בפיגוע בירושלים בשבוע שעבר, ע"י חיילי מילואים, אמר כספית: "במסיבת העיתונאים המאוד פוליטית ורצופת השקרים של נתניהו, כששאלו אותו על המוות הנורא של קסטלמן ז"ל הוא אמר 'אלה החיים'. ירו באדם על הברכיים, אדם שמתחנן על חייו בעברית. זה לראות ולא להאמין. למחרת נתניהו הבין איזה פיגוע הוא עשה לעצמו, וכששוחח עם אביו של יובל, הוא אמר שלא ידע את הפרטים. לא ביקשת לברר מה קרה שם? איזה מן בן אדם אתה?". 

ינון פחות הסכים עם דבריו, בלשון המעטה: "אמ"ן נכשל בדבר הכי משמעותי שלשמו הוא קיים. אתה חי ב־6 באוקטובר, אתה לא רלוונטי, עם אותם תקליטים. הכל זה בליל של 6 באוקטובר, של אנשים שלא הבינו מה קרה פה. אתם עושים בובת וודו מנתניהו. טוב עשה בן גביר שחילק נשק לכל האנשים. אנחנו במלחמה וצריך שלאנשים יהיה נשק. ראינו כמה מקרים בהם אנשים הצליחו חיים כי היה להם נשק. מה מיליציות?". 

04/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris