ינון מגל ובן כספית

"רגע לפני מלחמת אחים, חטפנו מכה שהזכירה לנו שאנו אחים"

ינון על הרגעים שלפני 7 באוקטובר: "הגענו לשפל המדרגה בעם ישראל" • בן: "אולי תשאל את עצמך למה זה קורה במשמרת שלכם"


גם היום שבו בן כספית וינון מגל אל עמדת השידור, וסקרו יחד את הלך הרוח ביומה ה־59 של המלחמה הקשה מול חמאס. "אתה יוצא הכי אופטימי בעולם, זה משוגע", תיאר בן את ביקורו במחלקה שיקומית אתמול, "כולם על כיסאות גלגלים, יש שם אחד שחטף RPG והתעוור. אמא שלו אומרת שהיא מאושרת ואין לה טענות, שיש כל כך הרבה אימהות שאין להן ילד".

"האופטימיות שלהם, כולם שם שמחים", הוסיף. "אפשר להרוג אותנו, להכאיב לנו ולהתעלל בנו, אך כשרואים את עם ישראל שם מבינים שאי אפשר לנצח אותנו, לא משנה מה. המשפחות שלהם, החברים שלהם מגיעים כל הזמן, המטפלים". 

בתגובה, טען ינון: "אין לי ספק שקיבלנו פה שיעור מהקדוש ברוך הוא. שיעור זה אומר שאתה צריך לפשפש במעשיך, על מלחמת האחים, על המחלוקת, על זה שלא נתנו ליהודים להתפלל ביום כיפור, הגענו לשפל המדרגה בעם ישראל, למקום מאוד נמוך. רגע לפני מלחמת אחים חטפנו כזו מכה שהזכירה לנו שאנחנו אחים ושאנחנו צריכים להתעורר. אני מבין שעם ישראל הגיע למצב כזה של קריעה בתוכו, שהיה צריך לקבל איזו בומבה חיצונית".

על ההתנהלות ערב המלחמה, אמר: "פגעתם בצבא, בכשירות, הערבים ראו מה קורה, אני לא מסיר אחריות מנתניהו. כמה פעמים אנחנו אמרנו בימין שהצבא לא בפוקוס? כמה פעמים אמרנו? שאמ"ן לא בפוקוס? במקום לנצח במלחמות מבלבלים את המוח. זה לא שלא היה מודיעין. פשוט לא הבינו את המציאות. חזרה בדיוק אותה קונספציה לפיה האויב לא רוצה מלחמה. הם אמרו שישטחו אותנו. מה עובר עליכם? כל הקצינים לא מבינים, ניתוק מוחלט מהמציאות. אבל הקונספציה של המדיניות, שביבי חיזק, אז מה בנט ולפיד עשו אם ביבי חיזק את חמאס? חיזקו את חמאס על סטרואידים". 

"אני ממש לא מסכים עם אף מילה, אני רק שואל את עצמי אם גם אתה פשפשת במעשיך", תהה כספית. "אני יודע מה הייתם עושים אם זה היה קורה בממשלה של בנט ולפיד. אולי תשאל את עצמך למה זה קורה במשמרת שלכם. במשמרת שלהם עזה הייתה שקטה, נלחמו יפה בטרור. האסון האזרחי הכי גדול בתולדותינו, שזה מירון, קרה אצלו. עכשיו קורה הדבר הזה שלא היה כדוגמתו. מאז שסגרו את אושוויץ, אף אחד לא העז להרוג לנו 1,200 ביום. אתם תקועים, אתם לא יכולים להאשים לא את בנט ולא את לפיד".

04/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris