אודי סגל וענת דוידוב

"לא בוצע וידוא הריגה והוא חדל כשיובל הרים ידיים"

עו"ד שלומי ציפורי, המייצג את אביעד פריג'ה שחשוד כי ירה למוות ביובל קסטלמן שנטרל את הפיגוע בי-ם: "הייתה לי התלבטות אם אני רוצה לייצג בתיק"


אתמול (ב') האריך בית הדין הצבאי את מעצרו של סמ"ר (מיל') אביעד פריג'ה, שנחשד בהמתה בקלות דעת לאחר שירה למוות ביובל קסטלמן ז"ל, בזירת הפיגוע בירושלים בחמישי האחרון, במהלך נטרול המחבלים במקום.

עורך הדין שלומי ציפורי, המייצג את פריג'ה, הביא את גרסת מרשו: "מה שאביעד אומר זה מה שהוא אומר מההתחלה. הסרטון, גם כשאני ראיתי אותו, באופן אישי הייתה לי התלבטות אם אני רוצה לייצג בתיק הזה. ככל ששמעתי ממנו, השתכנעתי בכנות ובאמינות. גרסתו עקבית לאורך כל הדרך. זו לא אמירה של סנגור. בשלב דיון המעצר, סנגור לא נחשף לחומר הראיות".

"התרגיל שעשה לו ינון מגל כשהבחור תחת ההלם מכל האירוע של אובדן חיים, סיטואציה שהוא נמצא בה פעם ראשונה", הוסיף לגבי השיחה שפורסמה בערוץ 14. "הוא לא ידע שמישהו יעלה את זה לשידור. ינון מגל מנסה לכוון אותו האם הוא וידא הריגה, הוא אומר שירה עד שהוא נפל. אין שם וידוא הריגה. הוא לא אמר 'כן', אלא 'יריתי עד שהוא נפל'". 

בהמשך, הבהיר: "השופט אומר במפורש שהעובדה הזאת תומכת בגרסת החשוד, שהוא ביקש לנטרל את הסכנה שנשקפה, לא ביקש לבצע וידוא הריגה. בכל מקרה מה שחשוב להגיד, בשיחה עם ינון מגל, הוא אמר 'כשאני מדבר על הירי ועד שהוא נופל, אני מדבר על המחבל, אותו מחבל שהחזיק את ה־M16 ורצח כנראה 3 בתחנה ופצע עוד 13".

"אם קראתם את ההחלטה, יש לשופט גם אמירה שהוא מתקשה לראות על פי החומר שהוא נחשף אליו האם ניתן יהיה לבסס במידת הוודאות בפלילים שאלמלא הירי הזה, המנוח היה מת מפצעיו. אגב, אתמול הצגנו לשופט בסרטון, אם עוברים פריים-פריים אז רואים שהמחבל השני, זה שיצא מאזור תא הנהג, יורה גם במנוח, בעורך הדין, ביובל", הוסיף. 

הירי ביובל היה קודם כל של המחבל?
"קודם כל של המחבל, ורק בשלב הזה שיובל המנוח מתחיל להתרחק מהרכב, בעצם מגלה אותו הלקוח שלי. יובל מגיע מכיוון שהלקוח שלי לא רואה אותו, הוא מגיע מהעבר השני, מהנתיב לכיוון ירושלים. מה הוא רואה? הוא פתאום רואה שמאותו רכב של המחבלים מישהו רץ ומתרחק מהרכב. מבחינתו, ואת זה השופט קיבל, זה מחבל שרץ מהרכב ובמקביל יש יריות. אגב הוא לא היחיד שיורה שם". 

עוד אמר: "לא נלקחו הקליעים מהגופה של המנוח, לא ניתן לקבוע מי ביצע את הירי הקטלני שגרם למותו, האם זה המחבל, האם אלה אנשים אחרים שירו. אני בהחלט התרשמתי מהחשוד, זה לא איש שחיפש להתנקם. השופט גם מדגיש שהוא חדל מהירי, לא ביצע וידוא הריגה והוא חדל מהירי לגבי יובל בשלב שיובל הרים את הידיים".

05/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת הפיגוע בירושלים
זירת הפיגוע בירושלים  |  צילום: חיים גולדברג פלאש90
Paris