סיבה ותוצאה?

צמד המגישים שב לשאלת האחריות על המציאות שהובילה לאירועי 7 באוקטובר • מגל: "אוסלו - אבי אבות הטומאה" • כספית: "רה"מ לא אחראי על כלום אף פעם"


בפתח שעת התוכנית השנייה, שוחחו בן כספית וינון מגל על השלכות המלחמה המורכבת מול חמאס, זהו יומה ה־60. "ה'גרדיאן' הבריטי מפרסם כתבת ענק מזעזעת במיוחד על מעשי האונס", תיאר בן. "הגיע הזמן שסוף סוף העולם מתחיל להתייחס לזה. לעולם לוקח זמן".

בתגובה, שב ינון לימים שלפני האסון הנורא: "אני שמח שהעולם מתעורר. אין ספק שיש פה בגידה של השמאל המערבי בשמאל הישראלי. בסוף אתה קודם כל יהודי. השמאל חטף סטירת לחי מצלצלת מהשמאל הבינלאומי". 

בהמשך, הבהיר חדשות לבקרים: "אבי אבות הטומאה זה אוסלו. מה אתה חושב, שאנחנו לא מבינים מה האירוע? תן דוגמה אחת למשהו שביבי עשה ונתת לו גיבוי. אם אחרי 7 באוקטובר אתה עדיין ממשיך עם ביבי, איפה הימין שהזהיר מכל זה? זה לא ברור שההתנתקות הייתה טעות? אתם מבלבלים את המוח תוך כדי לחימה. אתם לא רואים בעיניים, אין לכם גבולות". 

"אחרי שהם מנסים לומר שנתניהו לא תמך בהתנתקות והוא תמך בה, אחרי שהם מנסים להסביר שהוא לא היה אחראי לשריפה בכרמל, עכשיו הם מנסים להסביר שביבי לא גידל את חמאס", הדגיש כספית. עכשיו הם אומרים שלא הליכוד עשו את ההתנתקות. נתניהו לא אחראי על כלום אף פעם. הם ימשיכו להגיד שזה השמאל".

05/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית וינון מגל
בן כספית וינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris