ינון מגל ובן כספית

"למה מאשימים את המתנחלים? למה השנאה הזאת?"

ינון על הפרסום בדבר הסטת חיילים מעזה ליו"ש ערב השבת השחורה • בן: "המתנחלים הם ישראל היפה, הקיצוניים מייצרים מצב בלתי אפשרי לכוחות הביטחון"


גם היום שבו בן כספית וינון מגל אל עמדת השידור, וסקרו יחד את הלך הרוח ביומה ה־60 של המלחמה הקשה מול חמאס. "בוודאות גם הוזזו כוחות", התייחס בן לפרסום לפיו שתי פלגות מחטיבת הקומנדו הוסטו מעזה ליו"ש ערב השבת השחורה, והוסיף: "אין קטע כזה שהמתנחלים אשמים. זה לא שם בכלל. אנחנו רואים כמה הם לוחמים. הבעיה שלנו היא עם הקיצוניים שגורמים לעליית חיכוך כל הזמן". 

"בסוף התברר שמדובר בכמה עשרות חיילים שעלו, והם עלו ביום חמישי בבוקר, עוד לפני ניסיון הפיגוע בחווארה שהיה בצהריים", השיב ינון. "כל עלילת הדם עם צבי סוכות הייתה שקר. הדבר היותר משמעותי הוא למה כל האירוע הזה כל כך דרמטי? למה מדברים על האירוע? זה לא שידעו שהולכת להיות התקפה ולא היו מספיק כוחות. זה לא האירוע, זה בכלל לא קשור לאירוע. אלו כוחות עתודה שמעבירים אותם ממקום למקום, והעבירו אותם כי אמרו שחמאס מורתע. זה מעיד על שנאת המתנחלים. הרי חצי מהכוח באוגדת עזה היה בחופשה בשמחת תורה". 

בהמשך, שאל: "למה לא מדברים על זה שהוציאו את האנשים לחופשה? למה מדברים על זה שהסיטו כוחות ליו"ש? למה זה מה שמעניין? למה זה תופס פי עשרה יותר נפתח תקשורתי מזה שנרצחו יהודים בפיגוע? למה מאשימים את המתנחלים? למה השנאה הזאת? קרתה לנו שואה קטנה, קרה לנו אסון, מספיק". 

"המתנחלים, כפי שאני אומר כל חיי, זו ישראל יפה, משרתת ונופלת, הגורמים הקיצוניים בקרב המתנחלים שהולכים ומתרבים מייצרים מצב בלתי אפשרי לכוחות הביטחון", הבהיר כספית בתגובה. "הסיפור הוא קשב המפקדים והאיסוף, כי יש שם משוגעים, גם שלנו, שכל הזמן שופכים בנזין על המדורה. זה המצב שבסוף מייצר 2-3 גדודים בעוטף עזה מול חמאס כל כך עוצמתי. חלק מהאשמה פה, ואת זה אומרים כל גורמי הביטחון, על אותם מטורללים שחייבים להמשיך לבנות עוד מאחזים גם ברגעים אלה". 

05/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris