מילים ולחן

רוקר בנשמה

קובי רכט, מעמודי התווך של הרוק הישראלי, חוזר עם דודי פטימר אל תחנות חייו ואל הסיפורים הקטנים מאחורי שיריו • בלעדי לדיגיטל של 103fm


מילים ולחן - עם דודי פטימר

קובי רכט, רוקר אמיתי ומחלוצי הרוק הישראלי ומוזיקת הבלוז המקומית, מלווה את הפסקול הישראלי זה 60 שנה. החל מדרכו כשחקן תיאטרון כישרוני ומבטיח בנעוריו וכסולן להקת הקצב 'כוכבי הלכת', דרך שירותו כסולן בלהקת פיקוד מרכז (במיוחד בשיר 'גבעת התחמושת'), להקת 'שובבי ציון' שהקים עם קובי אושרת וחנן יובל, קריירה מצליחה שניהל בחו"ל בשנות ה־70 וה־80 והשירים שכתב עבור אמנים אחרים, דוגמת: עוזי פוקס, ששי קשת, אילנה רובינא, תיקי דיין, אושיק לוי ונורית גלרון.

רכט (76), שגם טיפח קריירת סולו מצליחה בשנות ה־60 וה־70 שהניבה להיטים כמו 'אהובתי שלי לבנת צוואר' (מתוך אלבום המופת המשותף שהוציא עם עדנה גורן, 'משירי סשה ארגוב'), 'ליידי מקבת', 'רגאיי הבטלן', 'מקסיקו' ו'כמה שזה טוב', הוא מהראשונים שהעזו ליצור רוקנ'רול בעברית.

על אף ההצלחה ולמרות שהוא הלך עם האמנות שלו עד הסוף והיה מוכן לשלם על כך מחיר כבד, רכט הוא גם סיפור של פספוס, אבל הפספוס הוא לא שלו אלא בעיקר שלנו, שפספסנו עוד מהיצירות הנפלאות שלו בעברית, אילו היה מתבסס בלמקד את הקריירה שלו רק בישראל. אבל קובי, כרוקר בכל רמ"ח איבריו, הוא נווד וסקרן מטבעו והמסעות הבינלאומיים שלו באים לידי ביטוי גם ביצירותיו לאורך השנים, מאז ועד היום.

חוקר המוזיקה דודי פטימר, חברו של רכט, ערך את השיחות האישיות עם רכט לכדי הסכת שלם שמוקדש לסיפורו וליצירותיו, כשבין שיר לשיר קובי עצמו מספר על קורותיו ועל הסיפורים מאחורי הקלאסיקות הגדולות.

הסכת זה של 'מילים ולחן' כולל לא רק את המיטב שבמיטב להיטיו של רכט, אלא גם הקלטות נדירות, החושפות אפיזודות מסיפוורו האישי, בתקווה ובתפילה לשובו של הרוקר הנפלא הזה לקדמת הבמה.

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן.

12/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קובי רכט
קובי רכט  |  צילום: 103fm
Paris