ינון מגל ובן כספית

"בדרך אלון אמר לי שראה את אבא דרך החלון"

רס"מ (מיל') רז (בוקי) בוקובזה על בוקר השבת השחורה, בו התגייס להשבת בנו בן ה־6 של אל"מ אסף חממי ז"ל מאוגדת עזה חזרה לאמו


מפקד החטיבה הדרומית אל"מ אסף חממי ז"ל, שנפל בבוקר 7 באוקטובר, בילה את ערב החג עם אלון, בנו בן ה־6, בסעודת חג באוגדת עזה. אחרי שנותק הקשר עם חממי בעומק הרצועה, התגייסו חבריו להחזרת בנו אל חיק אמו.

רס"מ (מיל') רז (בוקי) בוקובזה שיתף בפרטים על היום המורכב. "התעוררנו מאזעקות", סיפר איך הכול התחיל. "לא הבנתי את גודל האירוע, עדיין לא הייתי בקיא במה שקורה. בדרך אתה מתחיל לראות את כל מה שקורה בכביש, את ההרוגים, את הרכבים, את כל מה שקרה בדרך. אתה עדיין לא מעכל את זה. אני מגיע לאוגדה ומבין שמחבלים נמצאים בתוך הבסיס. קיבלתי משימה ללכת להביא את הבן של חממי אחרי שנותק איתו הקשר, אז לא ידעו בדיוק מה קורה איתו". 

הלווייתו של אל"מ אסף חממי ז"ל // צילום: מרים אלסטר/פלאש90

הלווייתו של אל"מ אסף חממי ז"ל // צילום: מרים אלסטר/פלאש90

"ראיתי הרבה דברים שהראש רוצה להוציא", הוסיף בכאב. "ראיתי הרבה אנשים מתים בכניסה למחנה. הילד היה בתוך החמ"ל וחממי היה בשטח. זה אירוע מאוד מלחיץ שהבן נמצא בתוך מתקפה ושמעו את זה בחדשות. נכנסתי, פגשתי את אלון, בנו של אסף. הוא כמו אבא שלו, לוחם. הוא היה נראה תשוש כי היה לו יום ארוך כנראה, לא הייתי איתו מהתחלה. לקחתי אותו ואמרתי לו 'אלון, הולכים לאימא', שמתי אותו ברכב ממוגן".

המשיך וסיפר: "זה היה תוך כדי קרבות. יצאתי איתו, במהלך הדרך אלון אמר לי 'ראיתי את אבא דרך החלון'. אמרתי לו 'אבא כרגע נלחם, אנחנו בדרך לאימא'. הוא נרדם אחרי 20 דקות של נסיעה".

20/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון חממי, בנו של אסף חממי ז"ל
אלון חממי, בנו של אסף חממי ז"ל  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris